Poznaj najszybciej rozwijające się startupy według Business Insidera

Dodane: 22.04.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Chcąc rozpocząć prowadzenie własnego biznesu często zastanawiamy się w jakiej branży warto działać. Okazuje się, że pomagając innym firmom w rozwiązywaniu ich problemów, czyli tworząc narzędzia b2b można osiągnąć komercyjny sukces. Dzięki portalowi Business Insider i firmie PitchBook Date wiemy, które startupy pomagają funkcjonować innym przedsiębiorstwom i rozwijają się najszybciej. Poznaj cztery z nich i dowiedz czym się zajmują.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

1. ZoomCharts

ZoomCharts to narzędzie przydatne do analizy danych m.in. stron internetowych i aplikacji. Przy użyciu oferowanego przez łotewski startup oprogramowania, w prosty sposób można przekształcić zgromadzone dane w czytelne wykresy oraz powiązać ze sobą zestawy danych. Jak podaje portal Business Insider, przedsiębiorstwo w porównaniu do konkurentów rozwija się prawie dwukrotnie szybciej. W gronie klientów korzystających z rozwiązań proponowanych przez ZoomCharts jest firma Hewlett- Packard.

2. AppAnalytics

W rankingu prężnie działających startupów według Business Insidera, AppAnalytics uplasował się na drugim miejscu. Twórcy oprogramowania chcieli stworzyć kompletne narzędzie, które będzie przydatne do monitorowania zachowań użytkowników korzystających z aplikacji zainstalowanych na smartfonach. Mając do dyspozycji możliwości oferowane przez AppAnalytics, m.in. programiści mogą weryfikować sposób w jaki stworzona przez nich aplikacja jest „dotykana”. Uzyskanie tej wiedzy ułatwiają użytkownikom AppAnalytics otrzymywane  informacji o „mapie ciepła”, które powstają gdy internauta obsługuje software na smartfonie.

3. Blitzen

Na podium znalazł się również startup wywodzący się z Kanady. Zespół Blitzen jest autorem rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom, dzięki którym ich firmy będą działać efektywniej. Przy użyciu narzędzi udostępnianych przez Blitzen można zintegrować ze sobą aplikacje i bazy danych w jeden wspólny, inteligentny ośrodek zarządzania pracą, który jest umieszczony w chmurze. Twórcy projektu zapewniają, że ich platforma jest również pomocna przy gromadzeniu danych o klientach, prowadzeniu działań marketingowych oraz projetowaniu formularzy online.

4. Deem

Wartość firmy Deem, której siedziba mieści się w San Francisco aktualnie jest wyceniana na kwotę 1,4 miliarda dolarów. Przedsiębiorstwo pomaga dbać innym firmom o ich finanse. Zrealizowana przez zespół Deem platforma działa w chmurze, a jej podstawowym zadaniem jest analiza kosztów jakie ponosi klient w związku z prowadzonym biznesem oraz uporządkowanie listy najbardziej intratnych kontrahentów. Użytkownik serwisu otrzymuje raport, dzięki któremu może łatwiej zarządzać wydatkami. Specjaliści z firmy Deem przekonują, że wdrożenie ich systemu w struktury własnej firmy pozwoli na obniżenie kosztów i zwiększenie przychodu.

Ranking najszybciej rozwijających się startupów według Business Insidera zawiera listę 15 przedsiębiorstw. Chcąc ją poznać zajrzyj tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem