Poznaj sąsiadów dzięki KnockUs

poznaj sasiadow dzieki knockus
Udostępnij:
Powiadom sąsiada o remoncie lub odwiedź go bez wychodzenia z domu. Te i inne funkcjonalności zapewnia KnockUs.com – serwis ułatwiający relacje sąsiedzkie.

Powiadom sąsiada o remoncie lub odwiedź go bez wychodzenia z domu. Te i inne funkcjonalności zapewnia KnockUs.com – serwis ułatwiający relacje sąsiedzkie.Idea KnockUs narodziła się Indiach, w społeczeństwie, które w skutek wpływu zachodniej kultury, uległo sporym zmianom.

Indyjskie społeczeństwo zawsze było znane z gościnności i silnych więzi ze swoimi sąsiadami. Jednak napływ kultury zachodniej doprowadził do sytuacji, w której często ludzie nie wiedzą, obok kogo przyszło im mieszkać.

Ten problem postanowili rozwiązać Amir Valani i Mukesh Kumar tworząc KnockUs.

Założyciele serwisu postawili sobie za zadanie ułatwić relacje sąsiedzkie. Funkcjonalność projektu nie ogranicza się do samej wiedzy o tym, kto mieszka za ścianą. KnockUs daje użytkownikom możliwość interakcji w grupach sąsiedzkich, wysyłania próśb o pomoc sąsiedzką, a nawet  informowania o planowanym remoncie lub zagrożeniach. Naturalnie KnockUs posiada też znane z portali społecznościowych narzędzia do organizacji i planowania wydarzeń sąsiedzkich oraz możliwość czatu z sąsiadami.

Biorąc pod uwagę, że łatwiej nam zaczepić kogoś na czacie niż odezwać się do sąsiada, z którym nigdy nie zamieniło się słowa, to KnockUs daje potencjalne szanse na poprawę stosunków sąsiedzkich. Czas pokaże jak na to zareaguje społeczeństwo.

źródło: yourstory.in