Poznaliśmy projekty Startup School 2011

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Fundacja Startup School ogłosiła listę projektów oraz uczestników tegorocznej edycji startupowej szkoły. Ostatecznie wyłonionych zostało 8 osób, które zajmą się realizacją pięciu startupów.

Fundacja Startup School ogłosiła listę projektów oraz uczestników tegorocznej edycji startupowej szkoły. Ostatecznie wyłonionych zostało 8 osób, które zajmą się realizacją pięciu startupów.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że zmieniła się formuła Startup School. Zmiany widać na kilku płaszczyznach. Podejście do organizacji pracy oraz poziom obejmowanych udziałów w projektach to nie wszystko. Najbardziej rzuca się w oczy ilość uczestników oraz tworzonych startupów:

Edycja 2009 – 18 osób i 11 projektów;
Edycja 2010 – 16 osób i 8 projektów;
Edycja 2011 – 8 osób i 5 projektów.

źródło: Bartek Kucharczyk http://www.bartekkucharczyk.pl/

Miejmy nadzieję, że ograniczenie ilości przełoży się na wyższą jakość startupów. Oto pomysły, które będą realizowane podczas Startup School 2011:

Android Apps Factory – projekt Arkadiusza Wojcieszka, który zakłada stworzenie platformy oferującej użyteczne aplikacje na telefony z systemem Android. Serwis ma się wyróżniać prostym oraz intuicyjnym interfejsem.

Chomikuj 2.0 – projekt duetu Bartek Kruszczyński i Tomasz Sobotka. Chcą oni zbudować platformę, dzięki której każdy będzie mógł stworzyć swoją mikrospołeczność przeznaczoną dla rodziny i znajomych. W ramach serwisu będzie można słuchać muzyki i oglądać filmy, które są w zasobach naszej społeczności, ale bez konieczności ściągania ich na swój dysk.

fbCV – Piotr Krause i Maciej Połoński chcą stworzyć narzędzie rekrutacyjne, które rozwiąże problem źle skonstruowanych CV. Projekt ma być kierowany zarówno do rekruterów, jak i osób aplikujących.

miniSklepy – projekt Marka Dzienisiuka oraz Mateusza Wakuluka dotyczy e-commerce. Dzięki ich serwisowi będzie można w kilka minut skonstruować prosty i funkcjonalny sklep online.

Teatralni – Łukasz Jaromi ma zamiar stworzyć serwis dla wszystkich, którzy kochają teatr. Widzowie będą mogli zdobyć informacje o aktualnie granych spektaklach, biletach oraz ocenach danej sztuki przez innych widzów. Projekt będzie również dostarczał właścicielom teatrów różnego typu usługi w modelu B2B.

I jak oceniacie tegoroczne projekty? Który startup ma Waszym zdaniem największe szanse na odniesienie sukcesu?