Poznaliśmy zwycięzców konkursu 10za50za10

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Do portfela inwestycyjnego IQ Partners trafiło 10 nowych projektów technologicznych. Fundusz pozyskał kolejne inwestycje w ramach organizowanego przez siebie konkursu dla startupów o nazwie 10za50za10.

Do portfela inwestycyjnego IQ Partners trafiło 10 nowych projektów technologicznych. Fundusz pozyskał kolejne inwestycje w ramach organizowanego przez siebie konkursu dla startupów o nazwie 10za50za10.

W kwietniu br. wystartował konkurs na najlepsze pomysły biznesowe związane z nowymi technologiami. Idea konkursu była prosta: 10 najlepszych projektów trafić miało do portfela inwestycyjnego IQ Partners. Każdy z laureatów dostał możliwość objęcia przez fundusz, za pośrednictwem inkubatora InQbe, 10% udziałów w nowo-powstającym biznesie i otrzymania 50 tysięcy złotych na start. IQ Partners założyło, że pieniądze te posłużą na stworzenie pierwszej wersji produktu z podstawowymi jego funkcjonalnościami tzw. MVP (minimum viable product).

Do konkursu zgłosiło się 187 pomysłodawców. 6 maja jury w składzie: Maciej Hazubski i Wojciech Przyłęcki (IQ Partners/InQbe), Grzegorz Marczak (Antyweb) oraz Hubert Lewiński (PARP), wyłoniło 20 finalistów pierwszego etapu. Ich zadaniem było zaprezentowanie się ze swoimi pomysłami w dniu 18 maja podczas spotkania finałowego w Warszawie.

W godzinach 12.00-18.00 odbyły się prezentacje finalistów. Jury miało nieco ponad godzinę, aby je przeanalizować i wyłonić 10 zwycięzców. Jeszcze tego samego dnia, w obecności notariusza podpisano umowy inwestycyjne.

W wyniku konkursu portfel IQ Partners powiększył się o 10 projektów. We wszystkich objął po 10% udziałów za pośrednictwem InQbe:

  • NatuMed – narzędzie wspomagające samodzielne wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych
  • TappEat – mobilny system do składania zamówień w restauracjach
  • DSS Logger – dedykowane branży logistycznej rozwiązanie do logowania parametrów środowiskowych przewożonych towarów
  • My Meeting Rooms – internetowy serwis rezerwacji przestrzeni biznesowych
  • TrashSquealer – dedykowany gminom system informowania o nielegalnych wysypiskach śmieci
  • Gra Robotica – interaktywna gra na urządzenia mobilne
  • ToCoMoje – system do przechowywania paragonów dla cennych rzeczy
  • Testy ECU – system testowania ECU (electronic control unit) w środowisku wirtualnym Nowy uniwersytet – internetowe rozwiązanie z dziedziny e-learningu
  • Morning healthy – mobilny kalendarz historii zdrowia

Konkurs zorganizował fundusz IQ Partners oraz należący jego portfela inkubator technologiczny InQbe. Partnerem wydarzenia było Antyweb.pl oraz PARP. IQ Partners zapowiada kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.

W portfelu inwestycyjnym funduszu jest już 85 spółek. To największy portfel w obszarze inwestycji w obszarze seed i start up w Polsce. Do tej pory IQ Partners zainwestowało w ponad 90 spółek, przeznaczając na to kwotę ponad 50 mln zł. Spółka konsekwentnie powiększa portfel przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju w strategicznych obszarach inwestycyjnych z zakresu nowych technologii: media i marketing, gry i rozrywka, telekomunikacja i IT, finanse, edukacja, serwisy B2B oraz B2C.

źródło: informacja prasowa