Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestuje w Fieldworker. Pomogą zarządzać pracownikami w terenie

Dodane: 17.01.2018

Adam Sawicki

Udostępnij:

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zainwestował nieujawnioną kwotę Fieldworker, który ułatwia małym firmom zarządzanie pracownikami działającymi w terenie. Dzięki tej współpracy, startup doda kolejne funkcje do aplikacji.

fot. pexels.com

Zarządzanie pracownikami w terenie

– Kiedy pracowaliśmy jako serwisanci, bardzo dobrze rozumieliśmy potrzebę i korzyści płynące ze stosowania aplikacji mobilnych, wspierających zarządzanie pracownikami terenowymi – mówi Paweł Bilejczyk,  główny programista w Fieldworker. Większe firmy pracują zwykle na własnym oprogramowaniu, ale mniejsze nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, więc korzystają z maili, formularzy i robią notatki na papierze.

Przedstawiciele startupu wyjaśniają, że dzięki ich rozwiązaniu serwisanci mają możliwość między innymi sprawdzenia szczegółów dotyczących zlecenia, wykonania zdjęcia z naprawy oraz zarejestrowania zużytego towaru, kosztów jakie poniesiono i czasu jaki poświęcono na pracę. Dodają, że to dopiero początek, bo dalszy rozwój aplikacji uwzględniać będzie rozwiązania obejmujące obszar Internetu Rzeczy.

Rozwój produktu

– System będzie podpowiadać również, który pracownik znajduje się najbliżej zlecenia, dzięki czemu łatwiejsza będzie optymalizacja trasy dojazdu do klienta. Przekazane zlecenie trafiają bezpośrednio do aplikacji zainstalowanej na telefonie lub tablecie pracownika – mówi Michał Olejniczak, współtwórca Fieldworker. To właśnie na realizację tych celów spółka pozyskała nieujawnioną kwotę od Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Inwestor tłumaczy, że podjął się tej transakcji, bo chciał dodać do swojego portfolio firmę, której produkt został pozytywnie zweryfikowany przez rynek. Jego zdaniem, „twórcy aplikacji Fieldworker są ambitni i pracowici oraz, dzięki wcześniejszemu doświadczeniu, potrafią dobrze rozpoznać potrzeby klientów. Ponadto rozwój biznesu daje się szybko skalować, co jest niezwykle istotne w przypadku tego typu rozwiązań”.

13 spółek

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem