Poznański startup przedstawia nową grę – Bitcoin Miner Tycoon

Dodane: 30.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już kilka tysięcy graczy Bitcoin Miner Tycoon rozwija swoje imperia koparek i wspina się w wewnętrznym rankingu. Od miesiąca użytkownicy mogą rywalizować we wciągającej, bezpłatnej grze symulacyjnej. Zwycięzca zostanie Pladimirem Vutinem.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami i grami mobilnymi zainspirowało twórców Bitcoin Miner Tycoon do stworzenia aplikacji, w której każdy może sprawdzić się jako strateg i „górnik”. Gra symulacyjna, która swoją premierę miała 29 października br., to doskonała przestrzeń do bezpiecznego rozwijania swoich umiejętności w pomnażaniu majątku w wirtualnym świecie. Uczestnicy wciągającej gry mogą budować swoje imperia, nie ponosząc przy tym ryzyka związanego z inwestowaniem w realnym świecie.

Więcej niż symulator

Głównym zadaniem uczestnika gry Bitcoin Miner Tycoon jest rozbudowa i optymalizacja koparek, których możliwości pozwolą na wykopanie jak największej ilości Bitcoinów i wspinanie się w wewnętrznym rankingu. Najpierw gracz może zostać liderem lokalnej społeczności, a następnie walczyć o podium w międzynarodowym rankingu. Ten, kto wygra zostanie przywódcą światowego imperium – Pladimirem Vutinem.

– Bitcoin Miner Tycoon, to naszym zdaniem dobrze dopracowana, wieloetapowa i niezwykle wciągająca rozgrywka, w której każdy jest strategiem i każdy walczy o przywództwo. Znajomość rynku kryptowalut z pewnością może być atutem, ale znalezienie się w czołówce rankingu wymaga sprytu i niestandardowych ruchów. Aby maksymalnie podkręcić emocje i urzeczywistnić to, co dzieje się na ekranach smartfonów, zaproponowaliśmy atrakcyjną grafikę 2D i intuicyjny interfejs. Nie zapomnieliśmy o elemencie humorystycznym – mówi Tomasz Henel, jeden z twórców gry.

Sposobów na pięcie się w górę w nowej grze jest wiele. Podstawową jest budowanie stacji do kopania Bitcoinów. W Bitcoin Miner Tycoon funkcjonuje również sklep oparty o system mikropłatności, w którym można nabywać monety, przyspieszając tym samym rozwój akcji. Tworząc konto gracz może spersonalizować swoją postać, wybierając jeden z wielu dostępnych w systemie awatarów.

Gra Bitcoin Miner Tycoon została stworzona przez poznański startup, mający na koncie m.in. globalną, mobilną aplikację datingową Royals App, wykorzystującą też mechanizmy gamingowe.

Aplikację można pobrać w sklepach Apple Store i Google Play.