Pozostawione w domu zwierzęta będą mogły posłuchać muzyki. Spotify stworzył Pet Playlist

pozostawione w domu zwierzeta beda mogly posluchac muzyki spotify stworzyl pet playlist
Udostępnij:
Spotify udostępnił nową funkcję – Pet Playlists. Od teraz użytkownicy mogą układać listę z muzyką dla zwierząt, które zostają same w domu.

To naturalne, że chcemy, aby nasze zwierzęta czuły się dobrze. Niektórzy z właścicieli uważają, że nastrój psa lub kota może poprawić się dzięki dźwiękom muzyki.

Pet Playlists służy do planowania playlisty z muzyką, która umili czas zwierzakom czekającym w domu na swoich właścicieli. Lista może zawierać kilkadziesiąt spersonalizowanych utworów.

Aby ułożyć playlistę, trzeba mieć konto na Spotify, a potem należy:

  1. Określić typ posiadanego zwierzaka, np.: pies, kot, chomik, iguana lub ptak;
  2. Opisać charakter swojego pupila, np. przyjazny lub nieśmiały;
  3. Dodać imię i zdjęcie zwierzątka;
  4. I już możecie wspólnie słuchać playslisty!

 

Futerkowi melomani

Spotify przeprowadziło badanie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób właściciele zwierząt domowych wykorzystują muzykę w kontakcie ze swoimi zwierzętami. Ankieta wykazała, że 71% posiadaczy zwierząt domowych odtwarza muzykę swoim futrzastym przyjaciołom.

70% właścicieli codziennie zastanawia się nad dobrym samopoczuciem emocjonalnym swoich podopiecznych. Ponadto 8 na 10 osób uważa, że ich zwierzęta lubią muzykę, a około 46% ankietowanych, że jest dla ich pupili środkiem odstresowującym.

Netflix połączy siły ze Spotify?

Już niebawem czworonożni kompani nie tylko posłuchają muzyki. Wygląda na to, że będą mogli również obejrzeć ze swoimi właścicielami film o Spotify.

Pod koniec zeszłego roku Netflix poinformował, że pracuje nad scenariuszem opartym na historii Spotify. Produkcją serialu zajmie się firma Yellow Bird, która kupiła prawa do ekranizacji książki „Spotify Untold".

Książka, na podstawie której ma powstać scenariusz, została napisana przez 2 szwedzkich dziennikarzy: Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. Materiał powstał na podstawie wywiadów z twórcami Spotify. Publikacja dostępna jest na razie po szwedzku, ale wkrótce ma się pojawić również w języku czeskim, japońskim i koreańskimi.

Krótka historia Spotify

W 2006 r. Daniel Ek oraz Martin Lorentzon założyli Spotify. Pierwszą wersję aplikację uruchomili w 2008 r., oferując darmowe strumieniowe przesyłanie muzyki użytkownikom w Europie.

Serwis pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 2011 r., gdzie stał się hitem. Potem Spotify zostało wprowadzone w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W 2018 r. platforma zadebiutowała na giełdzie.