Pozyskaj kapitał na start(up) z crowdangels.pl

Dodane: 24.02.2014

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Coraz więcej serwisów pośredniczy między przedsiębiorcami a internautami, by pomóc w zdobyciu pierwszego kapitału. Finansowanie społecznościowe staje się alternatywnym źródłem pozyskania funduszy dla małych firm i dowodzi, że na świetnym pomyśle można naprawdę zarobić.

Coraz więcej serwisów pośredniczy między przedsiębiorcami a internautami, by pomóc w zdobyciu pierwszego kapitału. Finansowanie społecznościowe staje się alternatywnym źródłem pozyskania funduszy dla małych firm i dowodzi, że na świetnym pomyśle można naprawdę zarobić. Dzięki crowdangels.pl wizja sukcesu i powodzenia start-upu jest bardzo realna.

Artykuły o finansowaniu społecznościowym zwykle mają podobny wstęp. Masz pomysł na biznes, ale nie masz pieniędzy na jego realizację? Poproś o nie internautów! Rzeczywiście to najprostszy komunikat, w którym ukryte jest sedno crowdfundingu – dzielę się moim z wami pomysłem, a wy podzielcie się ze mną pieniędzmi na jego realizację. Klasyczny model crowdfundingu jest coraz lepiej rozpoznawalny i praktykowany na rodzimym rynku. Działają już portale, które z powodzeniem realizują ideę crowdfundingu, dzięki czemu do dziś powstało już kilka świetnych, często niszowych, projektów.

Nowością jest model udziałowy finansowania społecznościowego. W ramach crowdfundingu udziałowego (ang. equity crowdfunding) pozyskuje się pieniądze w zamian za udziały w firmie. Taką właśnie platformą wymiany jest crowdangels.pl. Jak to dokładnie działa?

Zaczyna się od pomysłu. Na crowdangles.pl otrzymujesz dostęp do narzędzi, z pomocą których stworzysz plan biznesowy i strategię finansowania. Następnie pomysł przechodzi etap weryfikacji pod okiem ekspertów i dopiero po akceptacji trafia do serwisu. Dostajesz wsparcie oraz narzędzia, które pomogą wypromować twój pomysł wśród potencjalnych inwestorów. Specjaliści z crowdangels.pl wesprą Cię w przejściu przez zagadnienia formalno-prawne.

Projekty promowane są w serwisie maksymalnie przez okres 180 dni. Jeżeli twój pomysł spotka się z akceptacją społeczności i fundusze zostaną zebrane, możesz sobie pogratulować, ale też zakasać rękawy do pracy, która cię czeka. W modelu udziałowym powstaje stosunek formalny między stronami inwestycji. Wymaga to uregulowania procedur prawnych i księgowych. Tutaj także możesz liczyć na pomoc specjalistów z www.crowdangels.pl, którzy w twoim imieniu zajmą się kwestiami formalnymi, abyś miał więcej czasu na skuteczną realizację projektu.

W przypadku, gdy w określonym terminie nie zostanie osiągnięty cel zbiórki, pieniądze są zwracane inwestorom. Transakcje są bezpieczne i chronione odpowiednimi procedurami.

Co wyróżnia crowdangels.pl? Przede wszystkim profesjonalne i biznesowe podejście. Oczywiście pomysł odgrywa kluczową rolę, ale nie zapominajmy, że pozyskanie kapitału to dopiero początek drogi. Dlatego w CrowdAngels kładzie się duży nacisk na etap weryfikacji zgłoszonych projektów – pomysły poddawane są dokładnej analizie pod względem szans biznesowych i rentowności.

Crowdfunding udziałowy jest także szansą dla inwestorów. Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami, lubisz innowacyjne rozwiązania, to możesz zostać udziałowcem w młodej i ambitnej spółce. Minimalna kwota inwestycji wynosi 50 zł, a zatem szanse są ogromne, a ryzyko niewielkie. Jeśli jednak spojrzymy na crowdfunding udziałowy jako alternatywną formę lokowania większego kapitału, to owszem wiąże się to z ryzykiem, ale w przypadku powodzenia projektu można liczyć na ponadprzeciętny zysk. Oczywiście to pomysłodawca ma prawo pierwokupu udziałów w firmie, ale nie jest wykluczone, że zostaniecie wspólnikami na miarę Billa Gates i Paula Allena (lub jak kto woli Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem