PPNT sprzedaje swoje udziały w startupach i inwestuje dalej

Dodane: 02.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Po pierwszej udanej sprzedaży udziałów w jednej ze swoich spółek na początku 2016 roku, przyszedł czas na kolejne sukcesy. Poznański Park Naukowo-Technologiczny pozyskał inwestora dla kolejnego startupu.

Tym razem jest to firma uBirds, projektująca inteligentne paski do zegarków. Pieniądze ze sprzedaży obu spółek PPNT przeznaczy na kolejne inwestycje kapitałowe. Nabór pomysłów rusza wraz z początkiem 2017 roku.

PPNT od wielu lat wspiera pomysłodawców i młode firmy w realizacji ich celów biznesowych.

– W latach 2011-2014 wsparliśmy kapitałowo trzynaście startupów z branż takich jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Zainwestowaliśmy blisko 8 mln zł w kilkanaście projektów. Teraz przyszedł czas na kolejne inwestycje – mówi Piotr Nędzewicz przedstawiciel funduszu zalążkowego Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

PPNT na początku 2016 roku z sukcesem odsprzedał udziały w spółce PhotoHiTech Grupie Kapitałowej Synthos S.A., która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Druga spółka, w której Park sprzedał swoje udziały to firma uBirds, zajmująca się elementami elektronicznymi montowanymi w pasku, dzięki którym tradycyjny zegarek może zyskać funkcję smartwatcha.

Pozyskane ze sprzedaży spółek pieniądze PPNT chce zainwestować ponownie. Już na początku 2017 roku ruszył nabór projektów.

– Poszukujemy pomysłodawców, planujących opracowanie i rozwój nowoczesnych produktów lub usług w obszarze: chemii, biotechnologii oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych. – tłumaczy Katarzyna Wlaź z funduszu zalążkowego PPNT – Czekamy na zgłoszenia przede wszystkim od tych przedsiębiorców i naukowców, którzy planują prowadzenie własnego biznesu, znają uwarunkowania rynkowe, są świadomi konkurencji i jej mocnych stron, a przede wszystkim pracują nad zupełnie nowymi rozwiązaniami i w tym celu poszukują inwestora – dodaje.

A jest o co walczyć. PPNT pozyskał ciekawych partnerów którzy, w zależności od charakteru projektu i zapotrzebowania wesprą pomysłodawców doświadczeniem, know-how lub dodatkowym kapitałem. 

fot. pexels.com