Praca zdalna to nie tylko praca z domu. Dlaczego warto korzystać z sieci 5G poza biurem?

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

PLUS 5G

Udostępnij:

Ostatnie lata na zawsze odmieniły naszą pracę – dziś znacznie chętniej zostajemy z komputerem w domu lub pracujemy w trybie workation. W każdym przypadku kluczowy jest dostęp do szybkiego i stabilnego internetu. Takim rozwiązaniem jest sieć 5G.

Sezon wakacyjny już za nami – wielu z nas powróciło do swoich biur, ale duża część będzie pracować w trybie hybrydowym lub całkowicie zdalnie. I nie ma w tym nic dziwnego – czasy pandemii nauczyły nas pracy na odległość i wykorzystywania nowoczesnych technologii, dzięki którym wykonywanie zawodowych obowiązków, nawet z najdalszych zakątków świata, jest dziś możliwe.

Jednak, aby praca zdalna była co najmniej tak samo efektywna i satysfakcjonująca jak ta w biurze, konieczna jest skuteczna komunikacja. Mamy tu na myśli nie tyle konkretne rozwiązania (np. komunikatory, aplikacje do planowania pracy grupowej), ale w ogóle korzystanie ze sprawdzonego internetu, którego wciąż brakuje w wielu miejscach.

Kiedy planujemy zatem pracować z podróży, kawiarni, czy chociażby z domu, gdzie dodatkowo z internetu korzystają inni domownicy, warto pomyśleć o dostępie do sieci komórkowej w standardzie 5G, która jest gwarancją stabilnego i szybkiego połączenia z internetem. Technologia 5G pozwala na szybsze przekazywanie danych przy niskich opóźnieniach oraz wyższej stabilności. Mamy więc do czynienia z wydajniejszym standardem, którego użycie niesie za sobą konkretne korzyści. W jakich przypadkach przydaje się internet piątej generacji?

Mobilność bez ograniczeń

W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne – dziś możesz pracować z biura w Warszawie, a jutro z Mediolanu. Jeśli jesteś wolną duszą i nie lubisz przywiązywać się do jednego miejsca pracy, to 5G jest technologią, która z pewnością wpłynie na Twój komfort pracy. Przede wszystkim nie musisz już polegać na innych – zastanawiać się nad tym, czy Twój hotel jest wyposażony w szybki internet lub odwiedzać tylko te kawiarnie, w których będziesz w stanie bez przeszkód pracować. Teraz swój internet możesz mieć zawsze pod ręką i masz pewność, że nigdy Cię nie zawiedzie.

Plus 5G

Bezpieczeństwo danych

Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że publiczne sieci nie szyfrują danych, co oznacza, że dane wymieniane między zwykłymi witrynami HTTP mogą zostać łatwo przechwycone. Korzystanie z prywatnej sieci zapewnia bezpieczeństwo danych i przy okazji nie musisz się martwić, że np. w kawiarni zalogujesz się do fałszywej sieci Wi-Fi stworzonej przez hakera. Używanie tego sposobu jest bardzo proste – wystarczy, że włączymy hotspot Wi-Fi i użyjemy naszego smartfona jak routera.

Wideokonferencje bez zakłóceń

Praca zdalna w dużej mierze opiera się dzisiaj na wideokonferencjach, które zastąpiły nam spotkania w biurze. Jeśli nie korzystamy z szybkiego i stabilnego internetu, to nie ma szans, że taka rozmowa online odbędzie się bez zakłóceń – trzeba wiedzieć, że wiele aplikacji do wideokonferencji wymaga szerokopasmowego połączenia o przepustowości 10 Mb/s, aby móc prowadzić grupowe rozmowy. Jeśli chcesz zatem uniknąć słabej jakości obrazu i dźwięku, a także przerywanego sygnału, to powinieneś pomyśleć o sieci 5G. Z tą siecią możesz przeprowadzać rozmowy online nawet w samochodzie czy innych lokalizacjach, które do tej pory odrzucałeś jako swoje potencjalne miejsce pracy.

Szybkie przesyłanie dużych plików

Speed Test Plus 5G

A ile razy zdarzało Ci się denerwować, że nie zdążysz wysłać na czas jakiegoś dokumentu lub dużego pliku z powodu wolnego internetu? Z tym problemem 5G również daje sobie radę – nowoczesna sieć daje dużo większą szybkość przesyłania danych. Plus jako jedyny operator w Polsce oferuje szybki internet mobilny 5G z maksymalną szybkością technologiczną pobierania danych do 600 Mb/s. Dzięki temu przesyłanie zdjęć, wideo i dużych prezentacji nie stanowi problemu.

Dla przykładu wszystkie multimedia (rozmowy wideo, social media, strony internetowe, muzyka, film) możesz odtwarzać przy transferach 5G rzędu 300 – 400 Mb/s. Dlatego z szybkością internetu 5G Plusa z pewnością nie można narzekać na zbyt długie pobieranie czy wysyłanie plików.

Coraz większy wybór urządzeń z 5G

Z sieci 5G mogą już korzystać mieszkańcy wszystkich 16 województw – i to nie tylko ci z największych miast, ale także tych mniejszych. Użytkownicy z całej Polski mają też coraz większy wybór urządzeń, na których mogą korzystać z sieci 5G – w Plusie jest to ponad 80 smartfonów i routerów. Jednym z nich jest motorola edge 30 fusion – smukły, wydajny smartfon z dostępem do sieci 5G. Urządzenie zadebiutowało na rynku na początku września i już przykuło uwagę fanów technologii – smartfon jest wyposażony w 6,55-calowy ekran pOLED o rozdzielczości Full HD+ i oferuje wysoką częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz. Jeśli dodamy do tego procesor Qualcomm Snapdragon 888G+ 5G, wspomagany jest przez 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, otrzymujemy urządzenie, które zapewnia płynne funkcjonowanie, ale także wysoką wydajność.

Motorola Edge 30 Fusion

Praca w domu jeszcze bardziej komfortowa

Pracujesz z domu, w którym masz dobry internet… ale musisz go dzielić z innymi domownikami i wtedy staje się znacznie mniej wydajny? To problem wielu pracowników, którzy zakładają, że ich dotychczasowy internet zawsze “da radę”. Jednak praca niektórych osób czasem wymaga superszybkiego łącza i wtedy musimy zaopatrzyć się w szybszą i stabilniejszą sieć. Jeśli połączenie kablowe, zapewniające znacznie wyższą transmisję danych, jest dla Ciebie zbyt ograniczające, warto zainteresować się internetem 5G. Standard 5G możesz dostać we wszystkich ofertach abonamentowych: telefoniczna już od 35 zł/mies. – 4GB; 55 zł/mies. – 30GB; 65 zł/mies. – 60GB; 85 zł/mies. – 120GB. A w abonamentach internetu mobilnego: 30 zł/mies. – 30 GB; 40 zł/mies. 90GB; 50 zł/mies. – 120GB; 75 zł/mies. – 250GB; 100 zł/mies. – 500GB; 200 zł/mies. – 1000GB.

5G to lepszy internet, który również wpłynie na nasz tryb pracy. Jeśli wolny i niepewny internet nie będzie już przeszkodą w pracy zdalnej, to co nas powstrzymuje przed tym, aby wyjechać na workation lub założyć biuro daleko od zgiełku miasta? Na mapie zasięgu możemy sprawdzić, jak wygląda dostępność usług w każdym miejscu w Polsce.

Teraz wszyscy nowi oraz przenoszący numer klienci Plusa będą mogli cieszyć się nielimitowanym internetem 5G w smartfonie nawet przez rok. Z promocji mogą skorzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi. Plus pomyślał również o rodzinach, dlatego przygotował specjalnie dla nich dopasowane rozwiązania – np. do pierwszego abonamentu z nielimitowanym internetem 5G za min. 55 zł/mies. mogą dobrać kolejne karty z internetem 5G bez limitu nawet przez rok i rabatem 25 zł/mies. na abonament w ramach programu smartDOM Ponadto, klienci poszukujący większych oszczędności, mogą dobrać dodatkowe abonamenty (z pakietem internetu 5G, nielimitowanymi rozmowami i SMSami/MMSami) dla bliskich za jedynie 1 zł/mies. nawet przez 15 miesięcy.

Więcej informacji o ofercie znajdziesz na stronie https://www.plus.pl/news/art-8679-w-plusie-internet-5g-bez-limitu-w-smartfonie-nawet-przez-rok

 

Materiał powstał we współpracy z marką Plus