Pracodawcy korzystający z enova365 będą mogli korzystać z Symmetrical

Dodane: 29.09.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Symmetrical zintegrował swoje narzędzie do zarządzania płynnością finansową w firmie z systemem enova365. Dzięki temu każdy pracodawca korzystający z tego systemu będzie miał do dyspozycji rozwiązanie od polsko-brytyjskiego fintechu. Jedną ze sztandarowych opcji jest możliwość pobierania przez pracowników pensji na życzenie. 
Jak podkreśla serwis cashless.pl dzięki tej integracji możliwość pobierania pensji na życzenie zyska 90 tys. pracowników firm, które korzystają z oprogramowania enova365. Każdy pracodawca, który będzie chciał skorzystać z tej możliwości będzie musiał podpisać dodatkową umowę z fintechem. 

Niewypłacone wynagrodzenia, często spoczywające na bardzo nisko oprocentowanych lokatach pracodawców, to marnowany potencjał. Idące w Polsce w dziesiątki miliardów złotych zamrożone środki mogłyby być wydawane na konsumpcję lub inwestycje, dwie główne składowe PKB. Tymczasem, czekając na koncie na dzień wypłaty, mają dla gospodarki takie samo „znaczenie”, jak oszczędności gospodarstw domowych trzymane w przysłowiowej skarpecie. W kraju, w którym wciąż bardzo duża cześć środków finansowych obywateli „nie pracuje”, uwolnienie zamrożonych wynagrodzeń byłoby dobrym sygnałem świadczącym o rosnącej świadomości potrzeby budowania konkurencyjnej gospodarki tłumaczy na blogu Piotr Smoleń, Symmetrical.ai CEO & Co-Founder.

Według badań, na które powołuje się Symmetrical 77 proc. polskich pracowników chciałoby, żeby ich pracodawca wspierał ich finansowo i 79 proc. z nich uważa, że to lepsze niż pożyczka w banku. 59 proc. badanych chciałaby mieć możliwość pobierania pensji w innym trybie niż co miesiąc.

Symmetrical z dofinansowaniem

Na początku lipca informowaliśmy o tym, że polsko-brytyjski fintech otrzymał 25 milionów złotych dofinansowania. Wśród inwestorów znaleźli się wtedy Global Founders Capital, Partech, Finch Capital, Market One Capital oraz Plug&Play. Było to największe jednorazowe wsparcie otrzymane przez Symmetrical. W poprzedniej rundzie pre-Seed w maju 2019 roku firma zdobyła 6 milionów złotych. Fintech zapowiedział wtedy, że zdobyte środki przeznaczy na rozwój swojego rozwiązania. 

– Wierzymy, że symmetrical.ai ma potencjał, aby zmienić życie milionów pracowników, którzy tego najbardziej potrzebują, i dać im narzędzia, które zapewnią im spokój finansowy i psychiczny. Firma wypłaciła już ponad 15 000 pensji na żądanie. Rozwiązanie jest dostępne dla niemal 70 000 pracowników, To wszystko w zaledwie 9 miesięcy po wprowadzeniu produktu na rynek. Te liczby mówią same za siebie – mówił wtedy Aman Ghei, dyrektor funduszu Finch Capital.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem