Pracował dla najbogatszych ludzi w Polsce, teraz przeszedł na swoje. Rusza AskHenry

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Norbert Szmit pracował wcześniej dla Noble Concierge obsługując najbogatszych ludzi w Polsce. Teraz przeszedł na swoje i przy wsparciu Marcina Pietrasa i Bartosza Piecuch, współtwórców sukcesu Pracuj.pl uruchomił AskHenry. Firmę corporate concierge, która odciąża pracowników korporacji.

fot. zrzut ekranu z filmu prezentującego serwis AskHenry | YouTube

Osobisty asystent 

– Ludzie tracą czas na wykonywanie różnych czynności, takich jak: oddanie butów do szewca, ubrań do pralni czy wyszukanie idealnych wakacji. Te wszystkie zadania, jak i wiele innych można zlecić nam – mówi Norbert Szmit, jeden ze współzałożycieli AskHenry. Jest to serwis, który łączy użytkowników z osobistymi asystentami. To oni odbierają telefony, smsy oraz maile od zleceniodawców i spełniają ich prośby. 

Według Szmita użytkownikami AskHenry najczęściej są pracownicy biurowi, których to korporacje wykupiły usługę concierge w formie benefitu (dodatku pozapłacowego). Niemniej startup obsługuje także przedstawicieli wolnych zawodów. – Jako ciekawostkę dodam, że w ramach usługi Premium obsługujemy topowych polskich sportowców – mówi.

Kierunek Niemcy 

Jego firma jak na razie działa głównie na terenie Warszawy, ale wkrótce ma się to zmienić. Norbert Szmit już teraz myśli o ekspansji startupu na rynki zagraniczne i zapowiada, że w październiku serwis wystartuje w Niemczech. Potem prawdopodobnie w innych krajach, gdzie usługi concierge są bardzie popularne niż w Polsce. Do tego zamierza uruchomić aplikację mobilną, która będzie służyć do obsługi klientów. 

Cel jest jeden. – Stworzyć najlepszy serwisu Corporate Concierge na świecie – wyjaśnia. Żeby to osiągnąć zespół AskHenry będzie potrzebował gotówki. Do tej pory projekt finansowany był wyłącznie z własnej kieszeni, co jak tłumaczy Szmit, gwarantowało współtwórcom swobodę działania i pewność, że to oni czuwają nad rozwojem przedsięwzięcia. Teraz natomiast myślą o pozyskaniu kapitału z zewnątrz. 

Zbudowali Sprawomat 

– Obecnie jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z funduszami inwestycyjnymi, co może bardzo przyspieszyć naszą ekspansję i wejście na rynek w Polsce i Europie – dodaje. Chwali się także pierwszymi osiągnięciami spółki. W ostatnim czasie AskHenry dotarło do półfinału Infoshare Startup Contest oraz stworzyło prototyp Sprawomatu. Jest to urządzenie, które przypomina Paczkomat, ale zamiast przesyłek użytkownicy zostawiają w nim zadania dla konsjerżów. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem