Pracowała nad  Apple Pay, teraz dołącza do Santandera. Trish Burgess pokieruje działem płatności peer-to-peer

Udostępnij:
Santander zapowiedział w czwartek, że Trish Burgess dołącza do międzynarodowego koncernu z siedzibą w Hiszpanii jako nowy globalny szef działu płatności peer-to-peer będzie kierowała jego ekspansją usług płatności cyfrowych na całym świecie.

Trish Burgess przed podjęciem pracy w Apple była wiceprezesem ds. rozwoju biznesu w PayNearMe, internetowym serwisie płatniczym dla klientów niebankowych, gdzie uruchomiła pion opieki zdrowotnej i ubezpieczeń zdrowotnych w całych Stanach Zjednoczonych. Wcześniej pełniła funkcje kierownicze w Visa, BNP Paribas i Santander (w latach 2007-2010 zajmowała się papierami wartościowymi w banku). Posiada tytuł MBA w The Wharton School oraz tytuł magistra inżyniera na Universidad Politécnica de Madrid.

W Apple (gdzie spędziła 4,5 roku) Burgess pracowała przy wprowadzaniu nowej karty kredytowej giganta oraz nad wprowadzeniem systemu Apple Pay w Europie i Azji. Na nowo utworzonym stanowisku Burgess będzie odpowiedzialna za zwiększenie wykorzystania P2P na całym świecie w celu wspierania międzynarodowej sieci płatniczej Santander. Od teraz będzie podlegać Chiragowi Patelowi, globalnemu szefowi działu płatności cyfrowych w Santander.

Tym samym stanie się częścią globalnego zespołu ds. płatności i technologii cyfrowych w banku, w skład którego wejdzie szereg dyrektorów ds. bankowości i technologii z takich firm jak Google, Amazon, PayPal, Facebook i Netflix z siedzibą w Madrycie, Londynie i Silicon Valley.

– Mianowanie Trish na stanowisko szefa P2P podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie najlepszych w swojej klasie rozwiązań płatniczych dla naszych klientów. Wiemy, że innowacyjność jest napędzana przez najbardziej utalentowanych ludzi i z zadowoleniem przyjmujemy bogactwo doświadczeń Trish w dziedzinie płatności – skomentował cytowany w informacji prasowej Patel.

W 2019 roku Santander ogłosił dedykowaną inwestycję w wysokości 20 mld euro w technologie cyfrowe i technologiczne w ciągu kolejnych czterech lat, aby stać się najlepszą otwartą platformą usług finansowych. Płatności będą fundamentem otwartej platformy usług finansowych banku, dostarczanej w celu stworzenia szybkich, prostych i bezpiecznych usług cyfrowych dla konsumentów, handlowców i MŚP na całym świecie.