Pracownicy chcą zarabiać więcej, awansować i doskonalić się

Dodane: 11.02.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Co piąty pracownik traktuje awans jako główny motywator do zmiany pracy – wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl. Nadal jednak dla większości z nas ważna jest wysokość wynagrodzenia. Dla 78% respondentów czynnikiem determinującym wybór nowej firmy są właśnie atrakcyjne zarobki.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Ważny aspekt finansowy

Nie ulega wątpliwości, że zarobki to jeden z czynników, które przy wyborze nowego miejsca pracy są bardzo ważne i często decydujące. Nie oznacza to jednak, że wyższe wynagrodzenie automatycznie gwarantuje większą satysfakcję z pracy. Kluczem do skutecznej motywacji jest nasze zadowolenie i przekonanie, że jesteśmy wynagradzani odpowiednio do naszych kwalifikacji oraz zajmowanego stanowiska.

– Sprawiedliwa płaca i jasno określony system motywacyjny sprawiają, że pracownicy szanują swojego pracodawcę, a w razie potrzeby, są skłonni iść na ustępstwa i np. zostawać po godzinach – tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Samorealizacja to postawa

Oprócz zarobków, pracownicy chcą się rozwijać i awansować. Zmiana stanowiska na wyższe to okazja do sprawdzenia się w nowej roli i wyzwanie, a to często jest równie ważne jak pieniądze, bo sprawia dużą satysfakcję. Dla większości pracowników rozwój to także szeroko rozumiana możliwość podnoszenia swoich kompetencji – nie tylko dzięki nowemu zakresowi obowiązków, ale także dzięki szkoleniom, kursom i studiom podyplomowym.

Najważniejsze jednak jest posiadanie własnej wizji tego, w którym kierunku chcemy się doskonalić i jakie kroki musimy podjąć, by osiągnąć założone cele. – Pamiętajmy również, że w perspektywie czasu nawet najbardziej atrakcyjne wynagrodzenie nie zrekompensuje nam braku perspektyw, czy dobrej atmosfery w zespole – zaznacza Małgorzata Majewska.