Pracownicy i serwis Glassdoor wybrali. Najlepiej pracuje się dla Facebooka

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Serwis z ogłoszeniami o pracę Glassdoor zapytał swoich użytkowników, gdzie najlepiej się pracuje i opublikował listę 100 najlepszych pracodawców w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy wybrali Facebooka.

Na zdjęciu: Mark Zuckerberg, szef Facebooka | fot. Facebook

Facebook nie pierwszy raz uzyskał tytuł najlepszego pracodawcy wśród amerykańskich firm, bo na czele listy zaprezentowanej przez Glassdoor znalazł się już pięć raz. Wcześniej pracownicy wytypowali serwis społecznościowy w 2011 roku, potem w 2012, 2013, 2017 i teraz przyznali, że firma Marka Zuckerberga jest najlepszym miejscem pracy 2018 roku.

Venturebeat podaje, że rok wcześniej ten tytuł przypadł Airbnb, a w 2014 roku Twitterowi. Co ciekawe, w tegorocznym zestawieniu te dwie spółki nawet się nie pojawiają. Natomiast Google, które znane jest ze swojej kultury organizacyjnej i wielu programów rozwoju dla pracowników, uplasowało się na piątym miejscu. Apple, jedna z najcenniejszych marek, wylądowało dopiero na 84 miejscu, czyli aż o 48 pozycji niżej niż w poprzednim roku.

Wśród pierwszej pięćdziesiątki na liście najlepszych amerykańskich pracodawców znalazło się 19 firm technologicznych. Oceny oparte są na pięciostopniowej skali, gdzie 5.0 to najwyższa nota, świadcząca o zadowoleniu podwładnych i 1.0 to najniższa nota.

Poniżej znajduje się lista 10 firm, które uzyskały najwyższe oceny w rankingu Glassdoor:

  1. Facebook – 4.6 
  2. Bain & Company Follow – 4.6
  3. Boston Consulting Group Follow – 4.6
  4. In-N-Out Burger Follow – 4.6
  5. Google – 4.6 
  6. lululemon – 4.6
  7. HubSpot – 4.6
  8. World Wide Technology – 4.5
  9. St. Jude Children’s Research Hospital Follow – 4.5
  10. Ultimate Software – 4.5

Pełną listę znajdziesz tutaj.

Tytuł najlepszego pracodawcy Glassdoor przyznawany jest na podstawie anonimowych ankiet nadsyłanych przez pracowników danego przedsiębiorstwa. W badaniu bierze się pod uwagę kilka czynników: ogólną ocenę firmy, możliwości rozwoju zawodowego, wynagrodzenie i świadczenia pozapłacowe, kulturę organizacyjną i wartości, kierownictwo wyższego szczebla, work-life balance i rekomendacje. Ważne są także formy zatrudniania.

Jak na staż, to do Facebooka

Facebook nie tylko jest najlepszym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych, ale także oferuje najlepszy program dla stażystów. W połowie roku Glassdoor opublikowało ranking 25 korporacji, gdzie można odbyć praktyki  i w tym zestawieniu serwis społecznościowy uplasował się na pierwszym miejscu. Tu jednak wrażenie robi przede wszystkim kwota jaką Facebook płaci swoim stażystom. Mogą bowiem liczyć na 8 tysięcy dolarów miesięcznie.

– Nasz program dla stażystów jest jednym z najlepszych sposób na odnajdywanie talentów – mówi w rozmowie z Today Hyla Wallis z Facebooka. Spółka, dla której pracuje, co roku przyjmuje na staż ponad tysiąc osób. Każdy z przyjętych ma później szansę na zatrudnienie, ale wcześniej musi przejść przez proces weryfikacji. Facebookowi zależy, aby jego pracownicy ciągle chcieli się uczyć i mieli cele podobne do innych osób w firmie.