Pracownicy staną się detektywami w swojej firmie

Dodane: 08.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusz Pracuj Ventures dokonał kolejnej inwestycji. Jego portfel powiększył się o spółkę Sherlock Waste. Rozwija ona unikalną platformę, angażującą pracowników we wspólne rozwiązywanie frustrujących problemów w firmie. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju Pracuj Ventures, wspierającego startupy HRTech i EduTech.
Pracuj Ventures, fundusz stworzony w 2019 roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców, nie zwalnia tempa. Od maja 2019 roku do portfolio funduszu dołączył Kadromierz (platforma do zarządzania czasem pracy), a teraz – Sherlock Waste.

Pracownicy staną się detektywami

Sherlock Waste to platforma rozwijana od 2017 roku, która wspiera organizacje w budowaniu zaangażowania i podnoszeniu satysfakcji z pracy. Skorzystało z niej już ponad 30 firm, w których z narzędzia korzysta ponad kilkanaście tysięcy użytkowników w 15 krajach. Rozwiązanie kierowane jest do firm w każdej branży i wielkości, które chcą tworzyć nowoczesne organizacje z kulturą otwartości, duchem innowacji i pracy zespołowej. Projekt stanowi technologiczny spin-off znanej firmy doradztwa biznesowego Leanpassion.

Za pośrednictwem platformy Sherlock Waste pracownicy otrzymują narzędzie, które pozwala im stać się „detektywami”, szukającymi i wskazującymi frustrujące problemy w organizacji, np. niedoskonałe procedury, słabe narzędzia, niedopasowane benefity czy niezrozumiały podział zadań. Zarówno problemy, jak i pomysły na ich rozwiązanie zbierane są w aplikacji, co dostarcza managerom natychmiastową informację na temat priorytetowych działań, które powinni podjąć.

Dzięki wykorzystaniu mechanizmów grywalizacji i czytelnemu interfejsowi, platforma podnosi zaangażowanie zespołu i pozwala docenić najbardziej aktywnych pracowników. W rezultacie wykorzystanie narzędzia Sherlock Waste pozwala na sprawne zarządzanie problemami w organizacjach oraz poprawia procesy w firmach. Wszystko po to, by zmniejszać rotację pracowników oraz osiągać wymierne efekty biznesowe dzięki innowacjom.

Sherlock Waste z misją ulepszania

Jak mówi Maciej Noga, Partner Zarządzający w Pracuj Ventures, o zainwestowaniu w Sherlock Waste zadecydował nie tylko innowacyjny pomysł, ale także silny zespół, który za nim stoi — Bartosz Długokęcki oraz Radosław Drzewiecki to tandem menedżerski, który dał poznać się jako bardzo skuteczny przy rozwoju marki Leanpassion. Ich doświadczenia procentują szybkim wzrostem świetnego pomysłu, który wspólnie rozwijają. Za inwestycją w Sherlock Waste przemawiało także zaufanie, jakie temu rozwiązaniu okazały duże, dojrzałe marki obecne w Polsce. Liderzy tego projektu i ich zespół pokazują, że są gotowi na dalszy rozwój i odgrywanie coraz większej roli na polskim rynku HRTech — mówi Maciej Noga, Partner Zarządzający w Pracuj Ventures.

Jak podkreśla Maciej Noga, platforma Sherlock Waste doskonale odpowiada na istotne problemy dzisiejszego rynmuy pracy, przede wszystkim spadek zaangażowania pracowników czy dużą rotację kadr.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem