Pracuj bez obaw o jakość internetu. Z 5G Ultra od Plusa to możliwe

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Pracuj bez obaw o jakość internetu. Z 5G Ultra od Plusa to możliwe

Udostępnij:

Prowadzenie firmy wcale nie musi oznaczać spędzania każdego dnia w biurze z dostępem do szybkiego internetu.

Jak istotne w biznesie jest dysponowanie szybkim i stabilnym dostępem do internetu? W wielu przypadkach to po prostu niezbędne. To właśnie dzięki internetowi mamy dostęp do danych zapisanych na skrzynce e-mail czy w chmurze. Dzięki internetowi możemy uczestniczyć w zdalnych spotkaniach, prowadzić prezentacje czy w końcu korzystać z bankowości elektronicznej.

Bycie przedsiębiorcą zawsze wymaga elastyczności. Nie zawsze można pozwolić sobie na pracę z biura, gdzie internet dostarczany jest, na przykład, w technologii światłowodowej. Z tego powodu dostęp do mobilnego połączenia sieciowego o wysokiej przepustowości to klucz do płynnego, niezakłóconego funkcjonowania firmy.

Którą ofertę internetu mobilnego, spośród wielu dostępnych na rynku, wybrać dla firmy? W niniejszym materiale przyjrzymy się temu, co proponuje operator sieci Plus. Szczególną uwagę poświęcimy technologii 5G Ultra, czyli najbardziej zaawansowanemu, na ten moment, standardowi łączności mobilnej dostępnemu u polskich operatorów. Co to jest 5G Ultra i gdzie można je znaleźć? Zacznijmy właśnie od tego.

5G Ultra w sieci Plus: czym jest, co potrafi, gdzie jest dostępne?

Plus, obecnie jako jedyny operator w Polsce, dysponuje częstotliwością, której nie musi dzielić z siecią w technologii LTE, co już gwarantuje bardzo dobre parametry przesyłu danych. Kiedy dodamy do tego dostępną w 5G Ultra agregację trzech pasm (2600 MHz, 2100 MHz i 1800 MHz) otrzymujemy łączność o na tyle wysokiej przepustowości, by mówić o sieci bezprzewodowej z parametrami dotychczas zarezerwowanymi dla światłowodów.

Co potrafi 5G Ultra? Znacznie więcej niż można się spodziewać po internecie mobilnym. Dzięki prędkości transferu danych częstokroć wynoszącej kilkaset megabitów na sekundę można bez problemu oglądać filmy, również w wysokiej rozdzielczości, uczestniczyć w zdalnych spotkaniach z transmisją wideo czy przesyłać bardzo duże pliki, jak chociażby zdjęcia czy nagrania w wysokiej rozdzielczości.

Gdzie można znaleźć 5G Ultra w Plusie? Operator sieci udostępnia ciągle aktualizowaną mapę zasięgu, dzięki czemu wybierając się w dane miejsce możemy sprawdzić, czy będziemy mogli liczyć tam na szybki internet.

Jak zasięg 5G Ultra prezentuje się w liczbach? W zasięgu tej technologii znajduje się, na ten moment, już ponad 4,2 miliona mieszkańców Polski, obsługiwanych przez około 700 stacji bazowych. Technologia 5G Ultra od Plusa jest dostępna już w 171 miejscowościach na terenie całego kraju. Łącznie w zasięgu całego 5G od Plusa mieszka ponad 20 milionów mieszkańców Polski, a wszystkie te liczby ciągle rosną.

Jak 5G Ultra od Plusa pomaga w biznesie?

Teoretyczne aspekty działania sieci 5G Ultra od Plusa można poprzeć konkretnymi przykładami. Wyobraźmy sobie sytuację, w której przedsiębiorca musi spędzić wiele godzin w pracy poza biurem. Większość czasu zajmą mu spotkania z potencjalnymi kontrahentami, dlatego zarezerwował stolik w kawiarni. Co dalej?

Kawiarnia, w której odbędą się spotkania znajduje się w zasięgu 5G Ultra. Oznacza to, że nasz przedsiębiorca może pracować na komputerze równie szybko i wydajnie, co za biurkiem. Nie ma żadnego problemu, by odpisać na wszystkie pilne wiadomości e-mail. Zmontować i opublikować film w przerwie między kolejnymi spotkaniami? Również żaden problem. Udział w wideokonferencji zamiast spotkania twarzą w twarz? Równie szybko i wygodnie co z biura. Zdalna prezentacja dla klientów, z którymi nie można spotkać się osobiście? Z siecią mobilną dorównującą jakością internetowi światłowodowemu nie trzeba martwić się o to, że coś pójdzie nie tak.

Czy to, że 5G Ultra od Plusa jest siecią mobilną oznacza, że nie można korzystać z niej w domu czy w biurze? Nic bardziej mylnego. Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt, obsługujący tę technologię, taki jak jeden z dostępnych routerów domowych 5G , by wszystkie jej atuty wykorzystać również w mieszkaniu czy w biurze znajdującym się w zasięgu 5G Ultra. Lokalny dostawca światłowodu z jakichś przyczyn nie kwapi się z przyłączeniem nas do sieci? Zasięg sieci 5G rozwiązuje ten problem szybko i skutecznie.

Czego potrzeba by korzystać z 5G Ultra w Plusie? Te urządzenia pomogą wykorzystać wszystkie atuty sieci

Decydując się na skorzystanie z 5G Ultra w Plusie warto pamiętać o doborze odpowiedniego sprzętu, właściwego dla przewidywanych zastosowań. Co do zasady najczęściej korzystamy ze smartfona, dlatego to szczególnie istotne, by właśnie on obsługiwał 5G Ultra. Jakie smartfony ze wsparciem dla tej technologii można znaleźć w Plusie? To chociażby obecnie najprawdopodobniej najlepszy smartfon z systemem Android dostępny w sklepach: Samsung Galaxy Z Fold 5.

Alternatywy dla składanego smartfona? Jak najbardziej. To chociażby telefon Motorola zaprojektowany właśnie z myślą o wykorzystaniu w biznesie: Motorola ThinkPhone. Dostępny jest również jeden z najlepszych smartfonów z oferty popularnej w Polsce marki: Xiaomi 13.

Jak wspominaliśmy wyżej, nie ma żadnych przeszkód ku temu, by sieć 5G Ultra traktować jak domową. Pomogą w tym dostępne w ofercie Plusa routery 5G/ LTE, na czele z Zowee Router 5G CPE.

5G Ultra od Plusa – najlepszy internet mobilny dla przedsiębiorców

Technologia 5G Ultra w Plusie to szybki, stabilny i niezawodny internet gdziekolwiek jesteś – czy to w domu czy w biurze. To sieć, na której można polegać do tego stopnia, by przy jej pomocy zajmować się codziennymi sprawami związanymi z prowadzeniem firmy. Od tych podstawowych, przez niespodziewane po absolutnie kluczowe, jak współpraca z partnerami biznesowymi.

Co oprócz samej technologii sprawia, że warto wybrać właśnie Plusa? Kompleksowa oferta, w której każdy przedsiębiorca znajdzie warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy internet mobilny ma być tym podstawowym, czy będzie służył jedynie okazjonalnie, w Plusie znajdzie się odpowiednia oferta adekwatna do rzeczywistych potrzeb biznesu.

Szybki internet, dopasowana oferta i co jeszcze? Chociażby szeroki wybór urządzeń 5G, które mogą służyć jako okno na świat. Wśród nich smartfony, które stanowią obecnie podstawę łączności z Internetem, czy chociażby routery ułatwiające udostępnienie sieci wielu innym urządzeniom, w tym komputerom czy narzędziom wspomagającym prowadzenie telekonferencji.

W biznesie liczą się przede wszystkim sprawdzeni i niezawodni partnerzy, a takim właśnie jest operator sieci Plus i oferowana przez niego usługa internetu mobilnego z 5G Ultra. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by ofertę internetu mobilnego połączyć z abonamentem komórkowym, telewizją czy internetem stacjonarnym, by łącznie płacić jeszcze mniej.

Internet, na którym można polegać bo nasz biznes tego wymaga? To właśnie 5G Ultra od Plusa.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Plus.