Pracuj Ventures inwestuje w firmę Wandlee, wdrażająca i rozwijająca m.in. chatboty rekrutacyjne oraz intraboty

Dodane: 13.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusz Pracuj Ventures zainwestował w kolejną spółkę. Trzecią marką w jego portfelu jest firma Wandlee, wdrażająca i rozwijająca m.in. chatboty rekrutacyjne oraz intraboty. W jej portfolio klientów znajdują się m.in. Orange, CitiBank czy Allegro. Pracuj Ventures to pierwszy w Polsce corporate innovation fund koncentrujący się na inwestowaniu w startupy HRTech i EduTech, założony przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców.
Firma Wandlee rozpoczynała swoją działalność w 2016 roku od wdrażania i rozwijania chatbotów, wspierających procesy obsługi klienta i sprzedaży. Od ponad roku dynamicznie rozwija się ona w kierunku rozwiązań dedykowanych obszarowi HR. Oprócz chatbotów rekrutacyjnych zespół Wandlee projektuje również tzw. intraboty, wspierające automatyzację komunikacji pracodawców z pracownikami. Firma opiera swoje rozwiązania na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, m.in. sztucznej inteligencji i mechanizmów naturalnego przetwarzania języka.

Wsparcie dla innowatorów

Wandlee od początku działalności zdążyło pozyskać grono prestiżowych klientów, wśród których znalazły się m.in. Orange, CitiBank, Allegro, Accenture, Nestle czy Grupa Pracuj. Co równie ważne Wandlee, jako jedyna firma w Polsce, nawiązało partnerstwo z Facebookiem w obszarze chatbotów, znajdując się w elitarnym gronie ponad 40 firm z całego świata. Świadczy to o dużym potencjale projektu, który przyczynił się do decyzji o inwestycji Pracuj Ventures.

– Zainwestowaliśmy w Wandlee ponieważ to młoda, ale prężnie działająca firma, która stale szuka możliwości dalszego rozwoju. Chatboty stają się coraz ważniejszym narzędziem w procesach HR, usprawniając komunikację firm z pracownikami czy kandydatami. Wandlee udowodniło, że jest gotowe do realizacji wysokiej klasy projektów dla liderów różnych branż. Naszym celem jest pomoc zespołowi w jeszcze lepszym wykorzystaniu potencjału jego rozwiązań i zwiększeniu skali działań. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Pracuj Ventures może być dodatkowym motorem rozwojowym dla biznesu oferującego tak ciekawe rozwiązania – mówi Paweł Leks, partner zarządzający w Pracuj Ventures.

Jak podkreśla Paweł Leks, o inwestycji w Wandlee przesądziło także innowacyjne podejście jej twórców do nowoczesnych technologii, takich jak AI czy machine learning.

– Atutem Wandlee jest jej kompleksowe, innowacyjne podejście do tworzenia i wdrażania chatbotów dopasowanych do konkretnego klienta. Rozwiązania firmy, wykorzystując m.in. AI i machine learning, skracają czas wdrożenia oraz dostarczenia wartości chatbotów i intrabotów dla klienta. Co więcej, wraz z upływem czasu stają się coraz lepsze, dostosowując się do potrzeb użytkowników i korygując swój sposób działania na bieżąco, „ucząc się” preferencji korzystających z nich osób – dodaje Paweł Leks, partner zarządzający w Pracuj Ventures.

Wsparcie HRtech i edutech

Wandlee to trzecia inwestycja Pracuj Ventures, stworzonego w 2019 roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców. Od maja 2019 roku fundusz ogłosił inwestycję w spółkę Kadromierz – do zarządzania czasem pracy – oraz platformę Sherlock Waste, wspierającą organizacje w budowaniu zaangażowania i podnoszeniu satysfakcji z pracy.

Misją funduszu Pracuj Ventures jest wsparcie innowacyjnych projektów działających na rynku cyfrowego HR oraz learning & development. Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks – współzałożyciele Grupy Pracuj.

Pracuj Ventures inwestuje w innowacyjne przedsiębiorstwa HRTech i EduTech od 500 tysięcy do 2 milionów złotych. W ciągu najbliższych 3 lat zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm. Pracuj Ventures nie ma z góry określonej puli środków, które zostaną zainwestowane w ciągu najbliższych lat. Mniejszościowe udziały obejmowane przez Pracuj Ventures gwarantują startupom zachowanie niezależności, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału wsparcia oferowanego przez Fundusz, w tym wiedzy i doświadczeń Grupy Pracuj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem