Pracujemy z wielu powodów, ale głównie dla ludzi i z ludźmi – Karolina Dąbrowska (DNA ERA)

Dodane:

Marta Janczewska-Bażak Marta Janczewska-Bażak

Karolina Dąbrowska

Udostępnij:

W najnowszym odcinku podcastu MamStartup rozmawiamy z Karoliną Dąbrowską, General Managerką, DNA ERA, słowackiego startupu zajmującego się badaniem predyspozycji genetycznych. Poruszamy takie tematy jak różnice w pracy w startupie, a w korporacji, wprowadzanie firmy na nowe rynki oraz wyzwania w szukaniu pierwszego finansowania.

Z rozmowy dowiecie się jakie wyzwania mogą stanąć przed spółką, która wchodzi do nowego kraju, o czym w takiej sytuacji trzeba pamiętać i jak zarządzać rozrastającym się zespołem. Dużą część odcinka poświęciliśmy na tematy związane z zatrudnianiem w młodym startupie oraz podziale kompetencji pomiędzy zespołem centralnym, a nowymi rynkami.

Obecnie, obszar badań genetycznych staje się intrygującym polem działania dla startupów, gdzie współdziałanie nauki i technologii odgrywa kluczową rolę w poprawie opieki zdrowotnej. Z drugiej strony, stoją one przed ogromnymi wyzwaniami, takimi jak ochrona prywatności danych swoich klientów oraz zachowanie wysokich standardów etycznych. Dostarczając informacje o predyspozycjach genetycznych, firmy muszą zapewnić ścisłe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych, aby budować trwałe relacje oparte na pewności, że prywatność klientów jest zachowana.