Pracujesz nad innowacyjnym projektem i zastanawiasz się nad możliwościami jego rozwoju? Weź udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach w Warszawie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Pracujesz nad innowacyjnym projektem i zastanawiasz się nad możliwościami jego rozwoju? Weź udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach w Warszawie

Udostępnij:

3 i 4 grudnia w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Alfa SCHOOL, kierowanych do twórców projektów technologicznych, zawierających pierwiastek badawczo-naukowy. Poza warsztatami z takich tematów jak budżetowanie, fundraising czy aspekty prawne komercjalizacji projektów, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak współpracować z biznesem, aby skutecznie testować rozwiązania i wdrażać je w dużych organizacjach.

Warsztaty Alfa SCHOOL skierowane są do twórców rozwiązań badawczo-naukowych, opartych o nowe technologie. W trakcie dwóch dni warsztatów, na uczestników czeka solidna dawka wiedzy m.in. z obszarów budżetowania, ochrony know how oraz umowy inwestycyjnej. Tym razem program warsztatów poszerzono o nowe bloki tematyczne.

– Już od niemal 5 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka-biznes i nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyciągają uwagę iaktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązań – My chcemy im dostarczać wiedzy i kapitału na komercjalizację tych rozwiązań. Dodatkowo, jako fundusz Bridge’owy dysponujemy środkami na finansowanie prototypów wynalazków w tzw. fazie PoP (Proof of Participle), Alfa School jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się, jak twórcy projektów B+R mogą otrzymać grant na ten cel – mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

– Najbliższa edycja została wzbogacona o prelekcję dotyczącą współpracy startupów i korporacji, a także warsztat  dotyczący zastosowania metodologii Design Thinking w tworzeniu innowacji, który poprowadzą specjaliści z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projektowi Merlin-ict, realizowanemu przez PPNT przyświeca hasło „Helping today’s researchers create tomorrow’s enterprises”. Dlatego połączyliśmy siły z Alfa School, by wspomóc przedsiębiorczych naukowców i pomysłodawców w drodze do komercjalizacji wyników swojej pracy. Jesteśmy trenerami Design Thinking, pracujemy zgodnie z tą metodą, pomagając firmom i startupom w generowaniu i wdrażaniu innowacji odpowiadających na potrzeby klientów. Wiedzą na temat tego, jak tworzyć rozwiązania, które pokochają klienci, będziemy się dzielić na warsztacie Design Thinking w trakcie najbliższego spotkania Alfa School – mówi Natalia Rymarczuk z PPNT.

Organizatorem wydarzenia są SpeedUp Venture Capital Group, Fundusz Infini oraz  Poznański Park Naukowo-Technologiczny z realizowanym przez niego projektem Merlin-ict .

Partnerami wydarzenia są: LAWMORE, Huge Thing oraz Centralny Dom Technologii.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym MamStartup.

Alfa SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona, zapraszamy więc do rejestracji pod linkiem: http://bit.ly/2Kjsz9F

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia: http://alfa.ac/alfa-school/