Pracujesz w zespole? Potrzebujesz tego narzędzia

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Niezależnie w jakiej branży działasz i jak duży jest twój zespół, podstawowym narzędziem, którego potrzebujesz do codziennej pracy jest… komputer. Wybierając odpowiedni, warto kierować się rozsądkiem. Podpowiadamy, dlaczego Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 generacji może sprawdzić się w twoich szeregach.

Narzędzia a komunikacja w zespole

Ilekroć pytamy przedsiębiorców lub inwestorów o klucz do sukcesu danego projektu, za każdym razem odpowiadają, że jest nim zespół. I nie chodzi tu o garstkę przypadkowych osób, ale o ludzi, których łączy wspólna wizja i cel. Założycieli i pracowników z rozmaitymi doświadczeniami i komplementarnymi umiejętnościami. Takich ludzi, którzy wiedzą, czego chcą, precyzyjnie wyrażają swoje oczekiwania i współpracują ze sobą, jak jeden organizm.

Nie zawsze jednak komunikacja między członkami zespołu przebiega tak gładko, jakbyśmy tego chcieli. Dlaczego? Bo wewnątrz firmy na przykład funkcjonuje skomplikowana i nadto rozbudowana ścieżka decyzyjna, współpracownicy są rozproszeni po biurach lub pracują zdalnie albo po prostu nie mają dostępu do właściwych narzędzi, które wsparłyby wymianę informacji między poszczególnymi działami firmy. Do takich narzędzi z pewnością możemy zaliczyć rozmaite komunikatory oraz systemy do planowania i monitorowania zadań.

Niemniej podstawowym narzędziem, bez którego żaden z takich programów nie zadziała, wciąż jest… komputer. Właśnie o nim chcemy dzisiaj porozmawiać, a ściślej o konkretnej marce i konkretnym modelu. Mowa o biznesowym Lenovo ThinkPad X1 Carbon, którego jako przedsiębiorca prawdopodobnie potrzebujesz. Dlaczego? Oto kilka argumentów za.

1. Tak mocny, że przeszedł wojskowe testy

Pewnie nieraz słyszałeś powiedzenie, że najlepszy samochód to samochód służbowy. Nie dlatego, że faktycznie jest najlepszy pod względem osiągów i komfortu jazdy, ale dlatego, że można go „zajechać”. Niestety, większość pracowników zwyczajnie nie dba o firmowy sprzęt. Możesz więc przypuszczać, że skoro kierowca służbowego auta nie omija dziur w jezdni, to pewnie zdarzy się mu wylać kawę na laptopa albo wypuścić go z rąk na podłogę.

Firmowy komputer powinien więc cechować się solidną i wytrzymałą konstrukcją, odporną na rozmaite uderzenia, zadrapania, zachlapania i wszelkie inne wypadki, które mogą się zdarzyć wewnątrz biura. Aby udowodnić ci, jak wytrzymały jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon, wspomnę tylko o testach, przez które przeszedł. Inżynierowie odpowiedzialni za ten model poddali „szóstkę” ponad 200 testom jakościowym oraz testom zgodnym z normami wojskowymi MIL-SPEC 810G ( 12 metod w 21 procedurach).

Do tego urządzenia z serii X1 były na szczycie Mount Everestu, w głębinach oceanu i w koronach drzew lasu równikowego. NASA z kolei korzystała z ThinkPadów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i stacji Mir. Możesz więc być pewny, że egzemplarz, który kupisz wytrzyma nawet w trudnych warunkach i poradzi sobie z niespodziankami: z arktycznymi chłodem, burzami piaskowymi, stanem nieważkości i zwykłym upuszczeniem.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 sprawdził się w wojsku, więc sprawdzi się w twojej firmie.

2. Lekki i z dużym ekranem. Idealny dla mobilnych pracowników

Nie ważne, czy członkowie twojego zespołu pracują w jednym biurze, czy są rozsiani po wielu siedzibach lub wręcz wykonują zawodowe obowiązki z domu. Wszyscy potrzebują mobilnego sprzętu, czyli takiego, który z jednej strony jest niewielki i na tyle lekki, by móc zabrać go ze sobą na przykład w podróż służbową, a z drugiej z na tyle dużym i wyraźnym ekranem, że wszystko co się na nimi pojawi, będzie można zobaczyć bez mrużenia oczu.

Taki właśnie jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 generacji, którego 14-calowy, dynamiczny ekran Full HD albo opcjonalny ekran z technologią HDR Dolby Vision, mieści się w wąskich ramkach. Ale to nie wszystko, bo zgodnie z zapewnieniami producenta laptopy z serii X1 to pierwsze komputery z HDR Dolby Vision. Wyróżniają się więc większą jasnością i kontrastem, a także zadziwiająco wiernymi kolorami i szczegółowością. Przy tym wpływ ekranu na żywotność baterii jest minimalny.

Poza tym „szóstka” waży jedynie 1,13 kg, dzięki czemu możemy podróżować z nią przez cały dzień i nie odczuwać zmęczenia czy napięcia w okolicach kręgosłupa, mając ją w plecaku lub torebce przerzuconej przez ramię. Z takim urządzeniem łatwiej jest także przemieszczać się po biurze, gdy na przykład zmierzamy do sali konferencyjnej, gdzie będziemy przeprowadzać prezentację z udziałem pracowników lub klientów.

fot. Antyweb

3. Energooszczędny. Popracujesz 15 godzin na baterii

Energooszczędna bateria w Lenovo ThinkPad X1 Carbon to kolejna cecha tego modelu, którą z pewnością docenią nie tylko mobilne zespoły, ale także pracownicy stacjonarni. X1 Carbon działa na baterii aż do 15 godzin! Jeśli jednak zabraknie mu energii, technologia RapidCharge zapewni 80-procentowe uzupełnienie w ciągu zaledwie jednej godziny.

Oznacza to tyle, że w trakcie 60-minutowego ładowania, znów będziesz mógł pracować przez kolejne 12 godzin bez przerwy. To szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy przez większość dnia nie masz możliwości, by podłączyć urządzenie do zasilania. Poza tym zyskujesz pewność, że X1 Carbon nie wyłączy się podczas pracy nad jakimś ważnym projektem, tym samym chroniąc cię przed utratą danych.

Opisane wyżej funkcje Lenovo ThinkPad X1 Carbon to według nas, najważniejsze zalety tego sprzętu. Oczywiście jest ich więcej. Na przykład:

4. Procesor Intel® Core™ vPro™ ósmej generacji – dzięki niemu twój komputer jest gotowy na nowe wymagania w zakresie analizy biznesowej.

5. Dysk SSD – dzięki któremu przekonasz się, o ile szybciej uruchamiają się system i aplikacje.

6. System Windows 10 Pro – dzięki któremu twoi pracownicy będą mogli dokonywać niesamowitych rzeczy bez względu na miejsce, w którym się znajdują.

Nie mamy wątpliwości, że Lenovo ThinkPad X1 Carbon to idealne rozwiązanie dla zespołów, które wspólnie pracują nad projektami. Jest wytrzymały, mobilny i ma żywotną baterię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego urządzenia, koniecznie kliknij tutaj.

 

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo.