Praktycy podzielą się wiedzą i doświadczeniem podczas European Startup Days. ING organizuje transmisję live wydarzenia pod hasłem „Zainspiruj się najlepszymi w biznesie”

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Już niebawem na European Start-up Days zagości grono znakomitych ekspertów. Ich wiedza będzie dostępna nie tylko dla uczestników wydarzenia, ale również widzów transmisji online, którą po raz drugi udostępni sponsor, ING Bank Śląski.

Advertisement

na zdj. Michał Sadowski, Katarzyna Dorsey i Wiktor Warchałowski | fot. mat. prasowe 

European Start-up Days odbędą się 15-16 maja 2018 r. w Katowicach już po raz trzeci. Poprzednia edycja wydarzenia, łączącego startupy i korporacje, zgromadziła 2,5 tysiąca uczestników, a tym razem organizatorzy planują dotrzeć do znacznie większej grupy, również online.  

W tym roku ponownie impreza ma na celu integrację środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Drugim celem natomiast jest dzielenie wiedzą, które będzie miało miejsce nie tylko na miejscu, ale także online w trakcie wydarzenia i po zakończeniu konferencji. 

Konferencja dostępna online

Główny Partner wydarzenia, ING Bank Śląski drugi rok z rzędu będzie transmitował European Start-up Days. „Zainspiruj się najlepszymi w biznesie” to hasło, którym bank zachęca właścicieli firm i osoby, które mają pomysł na startup do oglądania European Start-up Days na żywo, w internecie. Bank będzie transmitować panele, wystąpienia i wykłady z dwóch majowych dni.  

Podczas tegorocznych European Start-up Days zaproszeni prelegenci, wśród których są między innymi Katarzyna Dorsey, Michał Sadowski i Wiktor Warchałowski, poruszą takie kwestie jak rozwój technologii, przyszłość przemysłu, sztuczna inteligencja, e-sport, internet rzeczy, elektromobilność, smart cities, czy przemysł 4.0. W agendzie znajdą się tematy zarówno dla stawiających pierwsze kroki w biznesie, jak i dla tych, którzy chcą wejść na nowy poziom prowadzenia działalności. Śledząc transmisję, będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. jak promować firmę online, jak wykorzystać eko trend w rozwoju biznesu, jak zdobywać klientów mimo przeszkód. 

Transmisja na stronie www.ingbank.pl/startup2018

Nauka bezpośrednio od najlepszych

Wśród ekspertów, którzy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami i widzami znajdują się między innymi: 

Sergey Butko – dyrektor marketingu, członek zarządu oraz współzałożyciel firmy CallPage.  Doświadczenie i wiedzę zdobywał realizując projekty marketingowe w firmie konsultingowej oraz tworząc projekty internetowe. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem działem marketingu w jednym z najszybciej rosnących polskich start-upów;  

Julia Krysztofiak-Szopa – prezes zarządu Fundacji Startup Poland, największego w Polsce niezależnego think-tanku technologicznego. Pracuje w branży startupowej od 2008 roku, w Polsce, Krzemowej Dolinie i Szwajcarii. Była pierwszą dyrektor programową kalifornijskiego akceleratora start-upów Blackbox.vc. Jest również przedsiębiorcą i współwłaścicielem globalnej marki produkowanej w Polsce bielizny Wellfitting;

Michał Sadowski założyciel i prezes Brand24, firmy zajmującej się monitoringiem Internetu. Jeden z laureatów konkursu Aulery oraz Ekomersy. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media”. Jeden z najbardziej popularnych infuencerów, który chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat rozwijania biznesu z młodymi przedsiębiorcami;

Arkadiusz Regiec – prezes spółki Beesfund. Twórca największej platformy equity crowdfundingowej w Europie Środkowo-Wschodniej, posiadającej ponad 6000  inwestorów. Beesfund.com pomógł przeprowadzić 23. startupom emisję akcji i zebrać ponad 6 mln złotych w emisjach otwartych i 10 mln złotych w emisjach zamkniętych. Twórca projektu tokenbridge, opartego o technologię blockchain, który tokenizuje akcje, obligacje i ETFy oraz umożliwia przeprowadzanie ICO (initial coin offerings), szef akceleratora powołanego przez Giełdę Papierów Wartościowych i Beesfund. Prezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu; 

Wiktor Schmidt – od 2008 roku rozwija Netguru – międzynarodową firmę specjalizującą się w tworzeniu produktów cyfrowych, zmieniających sposób, w jaki ludzie korzystają z usług bankowych, słuchają muzyki, uczą się języków i korzystają z rowerów miejskich. Pisały o nich takie media jak New York Times, Business Insider czy TechCrunch. Z rocznym przychodem na poziomie 10 milionów dolarów oraz ponad 300 osobami w zespole, Netguru zostało uznane za jedną z najszybciej rosnących firm w Europie przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Schmidt jest członkiem zarządu Ten Square Games, notowanej na warszawskiej giełdzie spółki tworzącej gry w modelu free-to-play. Aktywnie udziela się w środowiskach start-upowych, technologicznych i liderskich poprzez organizacje takie jak Startup Weekend, Hive61 i YPO.

Przestrzeń do networkingu

Dla obecnych na wydarzeniu organizatorzy stworzą natomiast przestrzeń do spotkań networkingowych pomiędzy uczestnikami European Start-up Days i X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Uczestnicy obu imprez będą mieli możliwość indywidualnych spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych oraz wspólnego generowania nowych biznesowych idei. Nowością tegorocznych European Start-up Days będą natomiast strefy wystawiennicze, na których zostaną zaprezentowane ciekawe, innowacyjne i oryginalne produkty, którymi może się pochwalić polska gospodarka.