Prawie 6 000 osób chce zainwestować ponad 10 mln zł w KTS Weszło

Dodane: 22.07.2021

Mam Startup

Udostępnij:

W ciągu dwóch dni na platformie Emiteo ponad 5,8 tys. internautów zadeklarowało, że przeznaczy łącznie ponad 10 mln zł na akcje klubu piłkarskiego KTS Weszło tworzonego przez Krzysztofa Stanowskiego. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone między innymi na budowę centrum sportowo-edukacyjnego.
We wtorek, pierwszego dnia od startu zapisów na platformie Emiteo, suma deklarowanych inwestycji wynosiła 6,7 mln zł. W środę wieczorem na liczniku widniało ponad 10 mln zł. Na razie nie znamy dokładnego terminu emisji akcji ani tego, jaka część akcji trafi do akcjonariuszy pozyskanych w internecie.

Ambitne plany

Pieniądze od inwestorów będą przeznaczone na minimum 2-hektarową działkę i wybudowanie centrum sportowo-edukacyjnego w Warszawie. Cały obiekt będzie służył również drużynom amatorskim. Oprócz tego w centrum ma funkcjonować szkółka piłkarska, w której dzieci będą mogły trenować bezpłatnie.

Na platformie internetowej akcjonariusze zdecydują o codziennych sprawach w klubie, podobnie jak w grze wideo „Football Manager”. Każdy akcjonariusz będzie mógł składać wnioski, które po wcześniejszej aprobacie zarządu będą podlegać głosowaniu. Spośród najbardziej zaangażowanych akcjonariuszy władze klubu wybiorą komitet transferowy, który będzie wspierał dyrektora sportowego oraz trenera w decyzjach dotyczących składu zespołu. Dodatkowo każdy z akcjonariuszy będzie miał dostęp do informacji na temat aktualnego stanu konta klubowego oraz listy bieżących wydatków klubu.

Jak działa KTS Weszło?

Klub KTS Weszło zaczął działalność w połowie 2018 r. Przez pierwszy sezon utrzymywał się w B-Klasie, a przez kolejne dwa w A-Klasie. Na razie działa jako stowarzyszenie. W jego zarządzie zasiadają związani z Grupą Weszło dziennikarze: Jakub Olkiewicz (prezes), Kamil Gapiński i Michał Sadomski. Klub pozyskał kilku partnerów marketingowych, między innymi New Balance, Trawnik, Warbud, Esse i AutoWitolin.

W ubiegłym roku KTS Weszło zanotowało 353,1 tys. zł wpływów statutowych, 3,4 tys. zł gospodarczych i 3,9 tys. zł straty netto, a rok wcześniej 217,8 tys. przychodów statutowych, 18,7 zł gospodarczych i 17,3 tys. zł straty netto.

Aktualizacja na dzień 23 lipca 2021 r.

W środę w południe Krzysztof Stanowski poinformował o zwiększeniu zainteresowania inicjatywą:

Natomiast dziś, (23 lipca 2021 r.) poinformował o utworzeniu grupy na Facebooku oraz planach stworzenia aplikacji:

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem