Premier: Bez podatku od wsparcia w ramach tarczy PFR

Dodane: 30.06.2021

Hanna Baster

Udostępnij:

Nie będzie podatku od umorzonych subwencji, a przedsiębiorcy, którzy chcą zrezygnować z chęci otrzymania pomocy będą mieli na podjęcie decyzji więcej czasu – do 23 sierpnia.

Nie będzie podatku od wsparcia

Mateusz Morawiecki w trakcie wczorajszej konferencji zapowiedział, że od umorzonych subwencji nie będzie pobierany podatek:

– Po konsultacjach z organizacjami przedsiębiorców rząd podjął decyzję, by zaniechać w całości poboru podatku od wartości umorzonych zobowiązań z tytułu subwencji finansowej z Tarczy PFR. Dzięki temu w kieszeniach przedsiębiorców zostanie dodatkowo nawet 10 mld złotych – poinformował premier Mateusz Morawiecki. – Ta kwota zamiast do budżetu państwa pozostanie jednak na rachunkach polskich firm, umożliwiając im odbudowę swojej pozycji rynkowej i dalszy rozwój – dodał szef polskiego rządu.

Premier poinformował również, że Ministerstwo Finansów wprowadzi stosowne zmiany regulacji do końca lipca.

Dłuższy czas na odwołanie wniosku o subwencję

Małe i średnie firmy mogą zrezygnować z chęci otrzymania pomocy w ramach rządowej Tarczy Finansowej 2.0 PFR dłużej niż wcześniej zapowiadano – przedsiębiorcy z sektora MŚP mają czas na odwołanie do 23 sierpnia. Jak przeczytamy na stronie kancelarii premiera: „Umożliwiono złożenie wniosku o udzielenie subwencji finansowej albo odwołania – w terminie nie późniejszym niż do 23 sierpnia 2021 r. dla przedsiębiorców, którzy zwrócili się do PFR nie później niż do 15 kwietnia 2021 r. z zapytaniem w ramach postępowania wyjaśniającego dotyczącego wniosku o udzielenie subwencji finansowej. Udzielanie subwencji finansowej nastąpi nie później niż do 31 sierpnia 2021 r”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem