Premiera inteligentnego pojemnika do segregacji odpadów Bin-e już w czerwcu

Dodane: 14.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

W czerwcu 2020 roku zostanie zaprezentowana nowa wersja Bin-e, inteligentnego pojemnika do segregacji odpadów. Twórcy projektu skupili się na bardzo ważnej obecnie funkcji – bezdotykowego użytkowania urządzenia. Wyniki pracy konstruktorów są obiecujące, a nowy Bin-e może stać się hitem na światowych rynkach.
W dobie zmieniającego się świata ewoluuje także podejście do codziennych czynności, zarówno w wymiarze rodzinnym, społecznym, jak i zawodowym. Jako społeczeństwo musimy dostosować się do nowych wymogów, które w większości można zdefiniować jako bazpieczeństwo. Tu i teraz. W każdej sytuacji i bez wyjątków.

Kryteria i priorytety w nowej, postcovidowskiej rzeczywistości nieco się przesuwają, natomiast świadomość i cel wieloletnich już starań o czystą planetę, mniejszą emisję spalin oraz o odpowiedni (czyt. wysoki) poziom recyclingu nie mogą zostać przekreślone.

W Bin-e, w pełni polskiej firmie, która stworzyła pierwszy inteligentny pojemnik do automatycznej segregacji odpadów, czas zwolnionej aktywności sprzedażowej i targowej został wykoprzystany w 100 proc. na ulepszenie naszego urządzenia – w efekcie stworzono wersję z automatycznie otwieraną klapą.

– W opinii naszej, naszych dystrybutorów i ekspertów, funkcja ta, to nie tylko udogodnienie, to również konieczność w czasach minimalizowania kontaktu z przedmiotami. Dotyczy to zarówno sklepów, biur, jak i wszystkich miejscach publicznych – komentuje Wojciech Łyszczak z Bin-e.

Jak działa Bin-e?

Bin-e to urządzenie, które samodzielnie rozpoznaje rodzaj odpadów. Robi to dzięki autorskiemu systemowi wykorzystującemu algorytmy sztucznej inteligencji. Następnie segreguje je do odpowiedniej frakcji, kompresuje, a dzięki wbudowanemu ekranowi również komunikuje się z użytkownikiem. Dodatkowym atutem jest możliwość kontroli jednego, lub więcej urządzeń poprzez aplikację mobilną, co również wpływa na optymalizację zarządzania odpadami – mniej spalin, mniejsze koszty pracownicze.

Rynkowa premiera Bin-e miała miejsce w 2018 roku. Od tego czasu firma rozpoczęła światową ekspansję, dzięki której jest dziś obecna na 3 kontynentach, a jej pojemniki ze skutecznością około 90 proc. segregują odpady w takich krajach jak: Niderlandy, Szwecja, Norwegia, Francja, Hiszpania, Rosja, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Kanada. Ambicją zespołu jest osiągnięcie pozycji globalnego lidera w branży inteligentnych rozwiązań w gospodarce odpadami. Ten plan chcą zrealizować również dzięki nowej funkcjonalności, jaką jest właśnie bezdotykowo otwierana klapa wrzutowa, działająca na bazie czujnika ruchu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem