Preply pozyskuje 70 milionów dolarów. Stawia na AI

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Preply

Udostępnij:

Preply zamyka kolejną rundę finansowania. Tym razem startup z Ukrainy pozyskał 70 milionów dolarów, które przeznaczy na wdrożenie asystenta AI.

CNBC podaje, że Preply już wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, aby łączyć ze sobą uczniów i nauczycieli. Teraz ukraiński startup zamierza wprowadzić do swojej oferty wirtualnego asystenta, który pomoże nauczycielom między innymi w przygotowaniu zajęć i ćwiczeń. Zdaniem redakcji jest to odpowiedź na działania konkurencji, w tym aplikacji Duolingo, które korzysta z rozwiązań od Open AI.

Preply z pokaźnym finansowaniem

We właśnie zamkniętej rundzie finansowania udział wzięły trzy fundusze venture capital. Mowa o Horizon Capital, który inwestuje w ukraińskie startupy oraz Reach Capital i Hoxton Ventures. Co więcej, ta runda finansowania nie jest pierwszą, jaką Preply ma na swoim koncie. Łącznie ukraiński startup zebrał 170 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku jego zespół pozyskał 50 milionów dolarów, a wśród inwestorów znalazł się Przemysław Gacek, założyciel Grupy Pracuj. Przy tej okazji przedstawiciele spółki zdradzili, że Preply łączy setki tysięcy uczestników z ponad 32 tysiącami nauczycieli ponad 50 języków. W 2021 roku Preply potroiło rozmiar swojego biznesu w zakresie nauki języków obcych, a do grona jego partnerów dołączyli między innymi Tiktok, Uber i McKinsey.