Preply startuje w Brazylii

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Preply wchodzi na kolejny rynek. Po udanych startach na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Polsce przyszedł czas na zupełnie nowe rynki. Od stycznia 2016 platforma jest dostępna, w pełni zlokalizowana, w Brazylii.

Start brazylijskiej wersji serwisu Preply na początku roku to nie przypadek. Trwające właśnie gorące lato w Brazylii to nie tylko czas największego na świecie karnawału z barwnymi korowodami samby trwającymi całe dzień i noc, ale również jest to czas, w którym przeważająca część kraju rozpoczyna nowy rok szkolny. A więc także naukę języków obcych.

Na zdjęciu Kirill Bigaj, CEO Preply | fot. materiały prasowe

Rynek edukacji językowej w Brazylii ma olbrzymi potencjał. To dziś jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów świata i już teraz dziewiąta gospodarka świata wg danych Banku Światowego. To także piąty pod względem ludności kraj na świecie – według danych z 2014 roku, zamieszkuje go dzisiaj ponad 206 mln ludzi, a 55 % z nich ma dostęp do Internetu. Zapotrzebowanie na specjalistów znających języki obce rośnie więc w tempie błyskawicznym, wraz z pojawianiem się kolejnych inwestorów, wzrostem dostępu do sieci i rozwojem firm lokalnych.

Już teraz, zaledwie po miesiącu działalności, w brazylijskiej bazie Preply zarejestrowanych jest ponad 300 nauczycieli i ta liczba rośnie każdego dnia:

– Na tle ogólnej liczby nauczycieli, którzy świadczą swoje usługi na platformie, kilkaset Brazylijczyków łatwo jest przeoczyć – mówi Kirill Bigai, współzałożyciel i CEO platformy Preply. – Niemniej umiarkowany poziom konkurencji na lokalnym rynku pozwoli nam szybko dokonać jakościowego skoku naprzód i w szybkim czasie zbudować bazę klientów.

Ułatwi to w pełni zlokalizowany na portugalski serwis Preply – www.preply.com/pt oraz wprowadzenie płatności za pomocą brazylijskiego reala (BRL). Warto również podkreślić, że serwis umożliwia wyszukiwanie korepetytorów zarówno do nauki online, jak i pozwala na znajdowanie ich w najbliższej okolicy – wystarczy wpisać kod pocztowy. Jest to niezwykle istotne w Brazylii, gdzie wciąż dominuje tradycyjny model udzielania korepetycji, a wiele osób wciąż czeka na dostęp do szybkiego łącza internetowego.

W naszych działaniach wspiera nas Lucia, pierwsza stażystka z grupy studentów z Brazylii, których zaprosiliśmy do współpracy. Lucia już zadomawia się w biurze. Do jej głównych obowiązków należy wsparcie portugalskich korepetytorów (w języku portugalskim) oraz przeprowadzanie badań na rynku brazylijskim. Poznaje też słowiańską kulturę: w ramach swoistego chrztu bojowego, kobieta z gorącej i słonecznej Brazylii z werwą wzięła kąpiel w lodowatej wodzie jak prawdziwy mors.

Preply to dziś już ponad 47 000 uczniów i ponad 17 000 nauczycieli. Co więcej, co miesiąc odnotowywany jest wzrost o co najmniej 5%. Ostrożne szacunki wskazują, że do końca 2016 roku z Preply będzie korzystać ponad 80 000 uczniów i 30 000 korepetytorów. Oznacza to, że na naszych oczach rośnie międzynarodowe narzędzie do nauki języków i poznawania nowych, czasem bardzo odległych kultur.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem