Pressium.pl zakwalifikowany do Starter Rocket

pressiumpl zakwalifikowany do starter rocket
Udostępnij:

Serwis Pressium.pl został zakwalifikowany do programu akceleracyjnego Starter Rocket. Startup usprawniający proces komunikacji z mediami, pozyskał dodatkowe wsparcie merytoryczne oraz dofinansowanie, które w znaczący sposób przyspieszą jego rozwój, otwierając drogę na rynki zagraniczne.

Program akceleracyjny Starter Rocket to nowa inicjatywa Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który już od dwóch lat wspiera startupy i różne inne kreatywne pomysły biznesowe.

Projekt potrwa cztery miesiące i będzie polegał na intensywnej pracy pod okiem doświadczonych mentorów z Polski i zagranicy – tłumaczy Agnieszka Meller, manager odpowiedzialny za akcelerację. Zespoły otrzymają indywidualna pomoc ze strony różnego rodzaju specjalistów, wsparcie finansowe w wysokości 30-150 tys. złotych oraz dostęp do zewnętrznych inwestorów.

Wybierając projekty, zwracaliśmy uwagę na to, aby były związane z nowymi technologiami i miały globalny potencjał – dodaje. O tym, kto finalnie dostał się do programu, zadecydowało jury składające się z mentorów, którzy przez tydzień rozmawiali ze wszystkimi uczestnikami podczas eliminacyjnego spotkania preparation camp.

Serwis Pressium.pl to internetowe narzędzie dla osób, które chcą usprawnić proces komunikacji z mediami. Ułatwia i przyspiesza pracę specjalistów od public relations, umożliwiając im prostsze przygotowanie oraz dystrybucję informacji, dając jednocześnie możliwość sprawdzenia szczegółowych statystyk. Z rozwiązania zadowoleni są również dziennikarze, którzy otrzymują wiadomości w formie dostosowanej do ich potrzeb, a także dostęp do wszystkich materiałów, zgromadzonych w biurze prasowym.

Podobne rozwiązania były dotychczas dostępne na naszym rynku jedynie dla dużych firm, które mogły sobie pozwolić na wysokie opłaty związane z wdrożeniem i utrzymaniem mechanizmu biura prasowego. Dzięki Pressium.pl z tego typu rozwiązania mogą skorzystać praktycznie wszyscy, a uruchomienie własnego biura nic nie kosztuje i zajmuje zaledwie kilka minut – tłumaczy Grzegorz Teter, współtwórca serwisu.

Program Starter Rocket zakończy się w listopadzie tego roku finalną prezentacją, którą obejrzą zaproszeni inwestorzy.