Prevlly tworzy prewencyjne plastry przeciwodleżynowe. Innowacja poprawia standard życia pacjentów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Prevlly tworzy prewencyjne plastry przeciwodleżynowe. Innowacja poprawia standard życia pacjentów

Udostępnij:

Jeremi Zgierski, CEO Prevlly to na co dzień manager w branży IT, jednak jego historia osobista – choroba taty sprawiła, że zaczął szukać rozwiązania dla starego i powszechnego problemu, jakim są odleżyny. Tak właśnie narodziło się Prevlly.

Czym zajmuje się Prevlly?

PREVLLY to polska firma, która powstała z potrzeby i pasji. Nasz produkt – inteligentny prewencyjny plaster przeciwodleżynowy to przełom na rynku medycznym i milowy krok w poprawie standardu życia milionów pacjentów borykających się z problemem odleżyn na całym świecie.

Prevlly realizuję wspólnie z Mateuszem Toruń, COO i Rafałem Mazurem, CMO.

Mateusz to radca prawny z bogatym doświadczeniem. Specjalista z obszaru wspierania startupów oraz działacz na rzecz propagowania i rozwoju nowoczesnych ekosystemów biznesowych. Praca nad Prevlly to dla niego misja.

Rafał Mazur to lekarz ortopeda z bogatym doświadczeniem. Autor licznych artykułów medycznych. Wielokrotnie nagradzany za swoje zaangażowanie m.in. Stypendium Ministra Zdrowia. Praca nad projektem Prevlly pomaga mu realizować swoje ambicje.

Na czym polega innowacyjność Waszego rozwiązania?

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę stworzyliśmy produkt, który zapobiega powstawaniu odleżyn. Nasz plaster PREVLLY to zaawansowany technologicznie, kompleksowy, prewencyjny plaster przeciwodleżynowy. Innowacyjność na skalę światową polega na tym, że produkt ze względu na swoje właściwości dociera do znanych nam czynników powodujących powstawanie odleżyn. To komfort dla pacjentów, a także wsparcie i ulga dla opiekunów.

Elektrostymulacja jest powszechnie znana, ale jej wykorzystanie do terapii zapobiegającej powstawaniu odleżyn jest nowym modelem zastosowania. Nie było żadnego odpowiednika na rynku, więc jako inżynierowie pracowaliśmy nad zupełnie nową koncepcją produktu. Projekt rozpoczęliśmy od badań nacisku ciała na podłoże w czasie leżenia, aby dobrać odpowiednie układy elektrod. Dodatkowo zaprojektowaliśmy elektrostymulator przyjazny dla użytkownika.

Jak powstał pomysł na stworzenie prewencyjnego plastra przeciwodleżynowego?

To osobista historia była motorem do działania – wszystko zaczęło się przed kilkoma laty kiedy mój tata zaczął chorować. Szukając rozwiązania pojawił się pomysł na Prevlly – innowacyjnego produktu, który jest przełomem w profilaktyce odleżyn.

Jakim zagrożeniem dla zdrowia są odleżyny? Statystyki są nieubłagane – około 2 proc. ludzi na całym świecie cierpi z powodu odleżyn.

To poważne zagrożenie zdrowotne dla pacjentów unieruchomionych oraz prawdziwe wyzwanie dla ich opiekunów, ale przede wszystkim to olbrzymi problem terapeutyczny dla wykwalifikowanej kadry medycznej. Dlatego w myśl zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć, kluczem do sukcesu powinna być odpowiednia profilaktyka.

Odleżyna to rana, powstała w wyniku zaburzeń ukrwienia spowodowanych długotrwałym lub powtarzającym się uciskiem wywieranym na ciało chorego, a w wyniku tego na naczynia żylne i tętnicze. Stan ten może dotyczyć naskórka, całej grubości skóry, tkanki podskórnej, mięśni i kości.

Problem odleżyn dotyczy przede wszystkim osób obłożnie chorych, mających trudności z poruszaniem się. Na skutek długotrwałego ucisku skóry i tkanki podskórnej oraz działania sił ścinających dochodzi u takich pacjentów do zaburzeń w krążeniu krwi, a następnie obumarcia komórek, martwicy tkanek i powstania owrzodzeń.

Czy do tej pory istniały skuteczne metody prewencji?

Metod prewencji jest mało, ich skuteczność jest wątpliwa. Odleżyny to bolesne i długo gojące się rany. Metod prewencji jest bardzo mało, a leczenie jest bardzo żmudne, długie i kosztowne. Do tej pory nie było żadnego odpowiednika na rynku, więc pracowaliśmy nad zupełnie nową koncepcją produktu. Projekt rozpoczęliśmy od badań nacisku ciała na podłoże w czasie leżenia, aby dobrać odpowiednie układy elektrod. Dodatkowo zaprojektowaliśmy elektrostymulator przyjazny dla użytkownika.

Co zyskamy dzięki Prevlly?

Zaawansowany technologicznie, kompleksowy, prewencyjny plaster przeciwodleżynowy. Innowacyjność na skalę światową polega na tym, że PREVLLY przez swoje funkcjonalności i właściwości dociera do znanych nam czynników powodujących powstawanie odleżyn, a tym samym pobudza ciało użytkownika do aktywnej reakcji i obrony. Żadna z dotychczasowych metod prewencji nie jest tak kompleksowa i nie powoduje aktywnej pracy ciała osoby narażonej.

 

PREVLLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Prevlly – innowacyjny plaster przeciwodleżynowy”

 

Materiał powstał we współpracy z Prevlly.