Prezenty firmowe dla klientów – jakie wybrać?

Dodane: 18.12.2020

Mam Startup

Udostępnij:

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo ważny i intensywny czas w roku nie tylko pod względem rodzinnym, ale również biznesowym. Warto więc w tym okresie pomyśleć o klientach lub kontrahentach i wręczyć im drobny podarunek od firmy.

Upominki firmowe wręczane kontrahentom, potencjalnym klientom czy też pracownikom stanowią wizytówkę przedsiębiorstwa. Dlatego wybierając prezenty dla klientów, warto starannie przemyśleć, jaki rodzaj upominku wręczyć. Poniżej prezentujemy garść sprawdzonych pomysłów.

Czekoladki firmowe

Wysokiej jakości czekoladki, pralinki bądź bombonierki to szczególnie polecany rodzaj prezentu. Słodkie upominki świąteczne dla klientów to podarunek, który przypadnie do gustu każdej osobie. Co istotne, opakowanie dobrej klasy czekoladek można spersonalizować, tworząc w ten sposób luksusowy, najlepszej jakości produkt.

Profesjonalne marki oferujące tego rodzaju prezenty dla firm oferują wiele możliwości personalizacji. W zależności więc od produktu możliwe jest wykonanie m.in. grawerowanego napisu na eleganckiej drewnianej szkatułce, dołączenie wstążki z logo, imiennego bileciku, naklejki czy wizytówki. Szeroki wybór czekoladek o różnych smakach i wielkościach pozwala dopasować słodki prezent nie tylko do upodobań, ale również budżetu przedsiębiorstwa.

Wino i inne alkohole

Innym popularnym rodzajem prezentu od firmy jest alkohol. Zazwyczaj podarunek tego typu składa się z eleganckiego kosza bądź pudełka z dobrej klasy winem, koniakiem czy whisky w środku. Często do opakowania wkładane są również dodatkowe słodkie prezenty firmowe dla klientów, takie jak praliny czy czekoladki.

Alkohol należy do prezentów cieszących się dużą popularnością wśród wręczających, jednakże jest to rodzaj podarunku, z którym należy być dość ostrożnym. Nie wszyscy klienci czy kontrahenci piją bowiem alkohol, wiele osób patrzy zresztą bardzo nieprzychylnie na obdarowywanie innych alkoholem. Dlatego też z tym upominkiem należy być bardzo ostrożnym.

Elegancki zestaw do pisania

Kolejnym cieszącym się dużym zainteresowaniem podarunkiem firmowym są eleganckie zestawy piśmiennicze. Stylowe pióra bądź długopisy w drewnianej oprawie to upominek często wręczany kontrahentom. Dobrej jakości produkt do pisania od renomowanego producenta to bardzo praktyczny, a przy tym miły podarunek.

Zamawiając wspomniane zestawy na prezent, warto zdecydować się na wygrawerowanie na opakowaniu lub samym piórze indywidualnego napisu bądź logo firmy. W ten prosty sposób można spersonalizować ten przydatny gadżet.

Kosze prezentowe

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się kosze prezentowe przygotowywane przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. W eleganckich drewnianych pudełkach znaleźć można rozmaite produkty. W zależności od budżetu firmy czy też konkretnych wymagań, mogą to być różnego typu słodycze (krówki, ciasteczka z wróżbą, świąteczne czekoladki), ale również miód, herbata, kawa czy ekologiczny syrop owocowy. W niektórych zestawach znaleźć można też ozdoby świąteczne albo zapachowe świeczki.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Chocolissimo