Prezki.pl startują!

prezkipl startuja
Udostępnij:
Portal na którym zaprezentujesz wszystko, oficjalnie dziś startuje w polskim Internecie.

Portal na którym zaprezentujesz wszystko, oficjalnie dziś startuje w polskim Internecie.

Prezki.pl to portal na którym podzielisz się z innymi swoimi prezentacjami skrywanymi na dysku komputera i wyświetlanymi tylko podczas spotkań i konferencji.
W chwili obecnej portal przyjmuje prezentacje w formatach *.ppt, *.pps, *.pps, *.potx.
Prezentacje mogą widzieć wszyscy bądź tylko znajomi albo sam twórca.
Co ważne, Prezki możesz odtwarzać wszędzie gdzie tylko jest dostęp do komputera i Internetu bez konieczności posiadania programu do odtwarzania plików power-point.
Przy rejestracji użytkownik otrzymuje łatwy do zapamiętania adres dla swojego konta w rozszerzeniu domeny prezki.pl (prezki.pl/nazwa_użytkownika).

Dzięki funkcji „umieść” prezki, które użytkownik wgra na serwis prezki.pl, można umieścić na swojej stronie. Wystarczy pobrać kod i wkleić na stronę docelową.

Większość z nas zna sytuację na konferencji, barcamp-ie, uczelni gdy prelegent powiedział „Dajcie mi swój email, wyślę Wam moją prezentację”. Nie ma już takiej potrzeby, w ramach tworzenia Wydarzenia bądźGrupy prezentacje mogą być dostępne w jednym miejscu, pod jednym adresem. Dodatkowo proste forum pozwoli porozmawiać uczestnikom na konkretny temat.

Kolejnym ważnym elementem serwisu są Videoprezki – funkcjonalność której nie było dotąd w Internecie. Dobra prezka ma mało treści, resztę dopowiada prelegent – teraz wystarczy dodać link z youtube bądź vimeo z filmikiem na którym prezentowana jest prezka a użytkownik poczuje się jak by był osobiście na pokazie.
Videoprezki mogą posłużyć też do uatrakcyjnienie oglądanej prezentacji, wystarczy dodać link do utworu muzycznego by przy oglądania prezki użytkownik miał dodatkowe doznania.

Dzięki funkcjonalności „Infoprezki „– użytkownik zawsze będzie wiedział co się działo w serwisie podczas jego nieobecności, kto ze znajomych dodał prezkę, kto dołączył do wydarzenia albo grupy.

Wszystkie w/w funkcjonalności są dostępne za darmo w ramach konta „free”. Jeśli natomiast ktoś potrzebuje wyróżnić swoje konto i dodać do niego jeszcze więcej funkcjonalności, istnieje możliwość skorzystania z kont „Premium”

Serwis prezki.pl może służyć różnym osobom o różnych potrzebach. Będzie przydatny w szczególności do szkoleń, konferencji, barcampów, szkół, wykładów, i wielu wielu innych.
Prezka może posłużyć np. jako galeria zdjęć na serwisie aukcyjnym - dużo zdjęć, opis, pełny ekran – bez dodatkowych kosztów.
Pomysłów jest wiele i tylko od kreatywności użytkowników zależy do czego wykorzystają serwis prezki.pl.

Serwis startuje ale jego autorzy ciągle pracują nad następnymi funkcjonalnościami. Będą to m.in.:
- Opcja chronometrażu która pozwoli wkrótce ustawić pokaz prezentacji dostosowany do przemówienia które użytkownik wrzuci w opcji Videoprezka.
- Nowe formaty prezentacji - pliki powerpoint2010, pdf i doc.

www.Prezki.pl
Prezentuj WSZYSKTO !

źródło: informacja prasowa