Producent detektorów rentgenowskich dla branży spożywczej pozyskał finansowanie od Da Gama

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Producent detektorów rentgenowskich dla branży spożywczej pozyskał finansowanie od Da Gama

Udostępnij:

PID Polska, polski producent detektorów rentgenowskich dla branży spożywczej, pozyskał inwestora finansowego, fundusz Da Gama ASI zarządzany przez Vinci S.A. Fundusz zainwestuje w spółkę do 10 mln euro, a pozyskany kapitał zostanie wykorzystany na zwiększenie skali działalności na rynkach zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej.

– Pozyskanie stabilnego i długoterminowego partnera finansowego, pozwoli PID Polska na przyspieszenie wzrostu i zwiększenie sprzedaży na rynkach zagranicznych. Od lat jesteśmy już obecni z naszą ofertą produktową w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach, a naszymi klientami są największe międzynarodowe koncerny spożywcze. Dzięki nowym środkom planujemy zwiększyć dostępność i rozszerzyć ofertę urządzeń skanujących – mówi Mikołaj Wroniszewski, prezes zarządu PID Polska.

Detektory dla branży spożywczej

Inwestycja kapitałowa funduszu Da Gama ASI w PID Polska wpisuje się w strategię wspierania międzynarodowej ekspansji polskich przedsiębiorstw. PID Polska oferuje  gamę produktów przeznaczonych do wykrywania zanieczyszczeń.

– Inwestycja funduszu w PID Polska znakomicie wpisuje się w strategię wspierania zrównoważonego rozwoju realizowaną przez Vinci S.A. Stosowanie detektorów rentgenowskich usprawnia procesy produkcyjne, zwiększa bezpieczeństwo klientów i wpływa na ograniczenie skali marnowania żywności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z PID Polska, lidera technologicznego w swojej branży – stwierdza Piotr Woliński, Prezes Zarządu Vinci S.A.

PID Polska działa w branży produkcji i wdrażania detektorów rentgenowskich w Polsce. Urządzenia produkowane przez spółkę są wykorzystywane do kontroli jakości w branży spożywczej. Instalacja detektorów oferowanych przez PID Polska pozwala producentom żywności na znaczące zmniejszenie ryzyka wprowadzenia na rynek wadliwych produktów. Urządzenia spółki charakteryzują się najwyższym w branży wskaźnikiem prawdopodobieństwa wykrycia niezgodnego produktu (PoD, probability of detection) i niskim wskaźnikiem fałszywego odrzutu (FRR, false reject ratio). Za swoje osiągnięcia technologiczne, spółka zdobyła wiele nagród m. in. Forum Inteligentnego Rozwoju, Puls Biznesu, Nagrodę Teraz Polska, Diamenty Forbes.

 

Plastik i guma mogą już nigdy nie wracać na wysypiska śmieci – Katarzyna Pokwicka-Croucher (Ecopolplast)

Nowy granulat, czyli święty Graal druku 3D – Dominik Zdybał (Alpha Powders)