Producent urządzenia Pregnabit z grantem w ramach SME Instrument

Dodane: 21.12.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

14,36 punktów na 15 możliwych – tak ocenili potencjał spółki Nestmedic europejscy eksperci przyznający granty w ramach programu Horyzont 2020. Tak wysoka punktacja pozwoliła producentowi teleKTG Pregnabit znaleźć się w niewielkiej grupie przedsiębiorstw, które otrzymały dofinansowanie.

To prestiżowe wyróżnienie dostaje zwykle parę procent firm zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Komisję Europejską. Instrument SME to narzędzie finansowania, wspierające najbardziej innowacyjne europejskie spółki technologiczne. Jest przeznaczone dla tych firm z całej Europy, które mają rozwinięte i perspektywiczne technologie w fazie rozwoju pozwalającej wprowadzić je na międzynarodowe rynki.

– Nasz produkt, czyli mobilne KTG Pregnabit, wchodzi właśnie na rynek polski, ale naszą ambicją jest ekspansja zagraniczna. Widzimy duże zainteresowanie urządzeniem wśród zagranicznych potencjalnych partnerów, testujemy rozwiązanie w niemieckich szpitalach, rozmawiamy z dystrybutorami, jesteśmy więc gotowi do tego, aby sprzedawać Pregnabit także poza Polską. Grant w ramach Instrumentu SME stanowi kolejny dowód na to, że stworzone przez Nestmedic teleKTG ma międzynarodowy potencjał, a nasz plan biznesowy jest dobrze przemyślany – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni urządzenia Pregnabit i prezes firmy Nestmedic.

Nestmedic otrzymał już certyfikację CE oraz ISO 13485, która pozwala firmie sprzedawać produkt w całej Unii Europejskiej. Rozpoczął się proces starania się o certyfikację m.in. amerykańskiego urzędu FDA. W grudniu ruszyła też prywatna oferta akcji skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

– Rynek digital health rośnie w siłę i wartość. Według szacunków analityków firmy doradczej Roland Berger przedstawionych w raporcie „Digital and disrupted: Allchange for healthcare” rynek digital health do roku 2020 ma być wart ponad 200 mld dolarów. Dziś wartość ta wynosi ok. 80 mld, medycynę czeka zatem w tym zakresie duży skok – na całym świecie. Widzimy w tym swoją szansę, a wysoka ocena, którą otrzymaliśmy od Unii Europejskiej, potwierdza, że nasz produkt jest bardzo konkurencyjny i może rozwiązać problemy, z którymi zmagają się lekarze i oczekujące mamy w Europie i nie tylko – dodaje Patrycja Wizińska-Socha.

Instrument SME działa jako część Programu Ramowego Horyzont 2020. Jego budżet na lata 2014-2020 wynosi niemal 80 mld euro. Pieniądze mają pomóc europejskim firmom rozwijać pomysły i technologie i rozszerzać działalność na inne kraje całego świata.