Produkujący wirtualne lustra słowacki startup Virtooal.com pozyskuje kolejnego inwestora

produkujacy wirtualne lustra slowacki startup virtooalcom pozyskuje kolejnego inwestora
Udostępnij:
Startup produkujący wirtualne lustra Virtooal.com, w którym udziały ma Vit Endler, do niedawna prezes zarządu Mall.pl, pozyskał nowego inwestora – czeską firmę software’ową CS Development.

źródło: Facebook Virtooal.com

Słowackii startup Virtooal.com produkuje wirtualne lustra dopasowane do potrzeb e-sklepów sprzedających np. okulary, biżuterię lub kosmetyki.

W drugiej połowie 2017 roku w Virtooal.com zainwestował Vit Endler – do niedawna prezes zarządu Mall.pl, dzięki czemu startup zyskał dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy euro na przyspieszenie rozwoju platformy i poszerzenie swojej aktywności sprzedażowej. Cała kwota oferowana przez inwestora zostanie wykorzystana na rozwój produktu, marketing i poszerzenie modelu dystrybucji.

Obecnie pełnej wersji Virtooal.com używa ponad 50 sklepów, a wersji darmowej około 1000. Celem na koniec 2018 roku jest uzyskanie 100 klientów subskrybujących dostęp do wirtualnego lustra.

Startup pozyskał niedawno nowego inwestora – czeską firmę software’ową z 25-letnim doświadczeniem CS Development, która zajmuje się bezpieczeństwem i przepływem dokumentów. Firma zdecydowała się zainwestować w Virtooal.com w zamian za udział mniejszościowy. Cała kwota oferowana przez inwestora zostanie wykorzystana na rozwój produktu, marketing i poszerzenie modelu dystrybucji. Co więcej, czeskie przedsiębiorstwo wniesie do Virtooal.com nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim merytoryczną wiedzę, zaplecze i źródła personalne.

– Mamy doświadczenie z budowania potężnych systemów IT dla dużych korporacji. Inwestycja w Virtooal.com to dla nas nowe doświadczenie, ale wpisuje się w ogólny cel naszego działania – wyszukiwać innowacyjne projekty i inwestować w ich rozwój. W Virtooal.com ujrzeliśmy ogromny potencjał i szanse powodzenia na rynku światowym – mówi Jan Suchomel, CEO CS Development.

Pozyskanie nowego inwestora daje startupowi Virtooal.com wielkie możliwości.

– Mieliśmy plan przenieść firmę ze Słowacji do Pragi, ale w końcu zostajemy na miejscu. Development team zbudujemy częściowo z naszych pracowników, a częściowo z outsourcingu. Naszym biznesowym priorytetem jest stworzenie sieci dystrybucyjnej, która pozwoli poszerzyć nasz światowy zasięg. Równolegle przygotowujemy Virtooal.com do największych platform e-commerce typu Shopify czy Magento – mówi Ondřej Bagin, założyciel Vitooal.com.