Produkujesz okna i drzwi lub działasz w branży automatyki budynkowej i smart home? POiD Building Awards 2021 to konkurs dla ciebie

Dodane: 24.02.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Do 19 kwietnia potrwa nabór do POiD Building Awards 2021, konkursu skierowanego do producentów stolarki otworowej oraz automatyki budynkowej i smart home. Jego zwycięzcy zdobędą prestiżowy tytuł oraz zwiększą rozpoznawalność swojej marki.

Konkurs dla producentów stolarki otworowej

POiD Building Awards 2021 to konkurs organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, a jego celem jest promocja najlepszych rozwiązań z zakresu stolarki i automatyki budowlanej i smart home. Jeśli więc działasz w branży i chcesz zdobyć prestiżowy tytuł, zgłoś się do udziału w konkursie za pośrednictwem tego formularza.

– Jako organizacja zrzeszająca szeroko rozumianą branżę chcemy przypomnieć i podkreślić rolę produktów stolarki otworowej w rozwoju architektury i budownictwa z punktu widzenia technologii, funkcjonalności, a także aspektów decydujących o walorach estetycznych obiektów – mówi Paweł Wróblewski, CEO Związku POiD.

Prestiż i PR

Niemniej wspomniane „podkreślenie roli produktów stolarki otworowej w rozwoju architektury i budownictwa” nie jest jedyną korzyścią, dla której warto wziąć udział w konkursie. Jego organizatorzy zwracają uwagę również na aspekt marketingowy i PR.

Finał konkursu będzie szeroko omawiany w branżowych mediach, a co za tym idzie, znajdą się w nich także wzmianki o finalistach i zwycięzcach POiD Building Awards 2021. Tym samym uczestnicy konkursu mogą liczyć na zwiększenie rozpoznawalności swoich marek, a poprzez to realizację biznesowych celów, takich jak na przykład zdobycie nowych klientów lub pozyskanie inwestorów branżowych.

Wśród patronów medialnych znajdują się redakcje: Architektura & Biznes, Sztuka Architektury, muratorplus.pl, Murator, Info Architekta, Bryła, Ładny Dom, ladnydom.pl, Budujemy Dom, Dom Szyty na Miarę, Okna21.pl, Okno.pl, Oknonet.pl, Obud, RBT, Monter Stolarki, Świat Aluminium i Świat Szkła.

Warunki uczestnictwa

Finał konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas uroczystej gali 1 czerwca 2021 roku. Aby stworzyć sobie szansę na udział w finale, należy się zgłosić, co można zrobić do 19 kwietnia za pośrednictwem tego formularza zgłoszeniowego.

Ponadto chętni muszą spełnić kilka warunków:

  • produkować lub dostarczać komponenty stolarki otworowej, a także oferować rozwiązania z zakresu automatyki domowej i smart home.
  • oferować produkty z kategorii: okna, drzwi, bramy i fasady oraz automatyka i smart home wykorzystywane w budynkach indywidualnych i wielomieszkaniowych oraz budynkach użyteczności publicznej.
  • uiścić opłatę zgłoszeniową.

Podczas oceny zgłoszeń jury konkursu będzie brać pod uwagę kilka czynników. Między innymi formę i funkcję produktu, zgodność wyrazu architektonicznego obiektu z jego przeznaczeniem, innowacyjność wyrażoną przez technologię i sposób montażu oraz oddziaływanie projektu na środowisko, a także wpływ zastosowanego wyrobu stolarki na energooszczędność budynku.

W jury konkursu zasiadają: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, dr inż. arch. Monika Arczyńska, prof. dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, dr inż. Szymon Firląg oraz mgr inż. arch. Karol Fiedor.

Powodzenia!

Mecenasem konkursu są: Aluprof, Fakro, Glassolutions, Ponzio i Reaynaers.

Partnerami Kategorii są: Aluplast, Porta, Somfy Polska, Wiśniowski

Patron Honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Technologii i Pracy

Patroni Merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej (ITB ), Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE), Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polski Związek Firm Deweloperskich, a także Wydział Architektury Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska oraz Politechnika Poznańska.

 

Artykuł powstał we współpracy ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi