Program dla innowacyjnych startupów. Dołącz!

program dla innowacyjnych startupow dolacz
Udostępnij:
Już 24 tworzące innowacje Startupy zostały objęte wsparciem w projekcie Startup Spark 2.0. Rekrutacja trwa, a do programu mogą dołączyć młode firmy z całej Polski!

Tworzysz innowacyjne rozwiązania? Czujesz, że masz dobry pomysł, ale zastanawiasz się, jak sfinansować rozwój produktu lub usługi?

Być może – przy zapewnieniu, że nie tracisz praw do rozwijanego produktu - szukasz doświadczonego partnera biznesowego, który jest zainteresowany rozwojem Twojego rozwiązania i który może zostać Twoim pierwszym dużym klientem?

Takie są założenia Startup Spark 2.0, czyli programu akceleracyjnego realizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Projekt obejmie wsparciem minimum 66 młodych firm.

Podczas akceleracji startupy podejmują współpracę z międzynarodowymi i polskimi firmami, otrzymują dofinansowanie do 160 tys. złotych na rozwój produktu bądź usługi oraz wsparcie mentorskie.

 - Zapraszamy startupy zajmujące się tworzeniem rozwiązań dedykowanych przemysłowi 4.0., szczególnie rozwojowi przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT), rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) czy cyberbezpieczeństwa – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu ŁSSE S.A.

Przez 6 miesięcy akceleracji, startupy będą współpracować z jednym z partnerów biznesowych projektu, do grona których należą: Airbus Poland, Bluerank, Bosch, Procter&Gamble, Ericsson, Siemens, PwC, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha oraz WDX.

Bluerank, agencja digital marketingu, obchodzi właśnie 15-ste urodziny. Chętnie wspomina, że sama przeszła drogę od startupu do dużego przedsiębiorstwa. Dziś zatrudnia ponad setkę specjalistów i jest najliczniej nagradzaną agencją digital marketingu w Polsce, także na prestiżowych konkursach na skalę europejską.

Z młodymi firmami wiedzą i doświadczeniem dzielą się mentorzy: Zbigniew Nowicki, dyrektor zarządzający Bluerank oraz Jacek Tkaczuk, szef działu R&D.

- Zależy nam, by wesprzeć młode firmy w tworzeniu rozwiązań dostosowanych do realiów rynku, nowatorskich, ale też dopracowanych pod kątem technologicznym oraz użytkowym. Rozwiązań, które będą wykazywały synergię z usługami oraz narzędziami Bluerank. Wybranym startupom chętnie dostarczymy wiedzę i potencjał na udaną akcelerację pomysłu i skalowalną komercjalizację wśród naszych obecnych i przyszłych klientów – mówi Zbigniew Nowicki.

Dyrektor zarządzający Bluerank jest także inicjatorem międzynarodowych aliansów zagranicznych agencji digital marketingu. To DALL w Europie Zachodniej, który łączy osiem podmiotów oraz CEE Digital Alliance w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym jest 15 agencji. To dla Startupów także może mieć znaczenie - taka współpraca oznacza bowiem duże wsparcie młodej firmy przy wchodzeniu na rynki zagraniczne.

Zainteresowane Startupy z całej Polski mogą aplikować do akceleratora do 2 lutego 2020 r. To już trzecia z czterech rund naboru. Szczegóły programu oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie www.startupspark.io

Jedną z korzyści udziału w programie jest także dołączenie do społeczności startupowej oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, które organizuje ŁSSE. Już 30 stycznia zaprasza na DemoDay, podczas którego  prezentowane będą Startupy, które uczestniczyły w I rundzie akceleracji. Będzie to również możliwość spotkania z Partnerami programu, debata o innowacjach z udziałem gości oraz sesje warsztatowe. Zgłoszenia na DemoDay prowadzone są poprzez stronę www.startupspark.io.

Program Startup Spark 2.0 otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 2.5 Programy akceleracyjne. Projekt realizowany będzie do czerwca 2021 r.