Program dla młodych przedsiębiorców po raz trzeci w Katowicach

Dodane: 14.04.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 20 kwietnia 2016 roku w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach ruszy trzecia odsłona Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”.

W ciągu następnych kilku miesięcy tej edycji, organizowanej przez Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach oraz Miasto Katowice, uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu merytorycznych warsztatów, praktycznych webinariów, śniadań biznesowych oraz cyklu spotkań z mentorami biznesowymi.

Inicjatywa ta skierowana jest do Młodych Przedsiębiorców – osób, które nie ukończyły jeszcze 36. roku życia i prowadzą firmę nie dłużej niż trzy lata. Założeniem programu jest ułatwienie działania młodym firmom w pierwszych latach działalności. Według badań prowadzonych przez GUS w Polsce pierwszy rok działalności przeżywają trzy na cztery firmy, w kolejnych latach prowadzenia działalności gospodarczej przeżywalność wyraźnie spada – do 54,1% w drugim i 33% w piątym roku działalności.

Czemu tak się dzieje? Według różnych badań przedsiębiorca potrzebuje od 15 do 21 kompetencji, które determinują jego sukces na rynku. Założeniem Programu jest współpraca z doświadczonymi przedsiębiorcami – praktykami biznesu, którzy podczas warsztatów i indywidualnych spotkań dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Trzecia odsłona Programu współorganizowana jest przez Miasto Katowice.               W jej ramach odbędzie się sześć dedykowanych warsztatów, które poprowadzą najlepsi praktycy biznesu. W tym roku w gronie Ekspertów znaleźli się m.in.: Rafael Moucka, dr Anna Syrek-Kosowska oraz Damian Strzelczyk znany ze Startup Academy. Młodzi Przedsiębiorcy będą mieli okazję zapoznać się ze strategią projektowania produktu, strategii wzrostu firmy, PR, negocjacjami i sprzedażą, zarządzaniem zespołem oraz technikami równoważenia życia prywatnego z zawodowym.

– Dzięki wsparciu Miasta Katowice, które jest w tym roku Współorganizatorem Programu proponujemy naszym uczestnikom odświeżoną i rozszerzoną formułę Programu, która stawia na  praktyczną wiedzę i tworzenie społeczności. Ułatwi to młodym firmom nawiązywanie cennych relacji biznesowych, zaś dzięki wsparciu naszych ekspertów, będą mogły pracować nad strategią rozwoju działalności – mówi Przemysław Grzywa, koordynator programu w tym roku.

Nowością cyklu będą webinaria, które umożliwią śledzenie warsztatów na żywo oraz dostęp do nich po zakończeniu warsztatu. Ponadto zaplanowany jest cykl spotkań mentoringowych z ekspertami – praktykami biznesu, którzy będą pracować z wybraną grupą firm nad wyzwaniami i problemami, które napotykają w swojej działalności biznesowej. Każdy z mentorów – wśród nich m.in. Kamil Bargiel z Sentione, Grzegorz Kurzyp z Elamed Media Group oraz Kuba Nagórski z agencji kreatywnej kręci się! – będzie wspierał wyselekcjonowaną grupę firm podczas indywidualnych spotkań. Uzupełnieniem będą comiesięczne śniadania biznesowe, podczas których Młodzi Przedsiębiorcy będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Pierwszy warsztat z cyklu „Mała Firma ALL INCLUSIVE” z tworzenia strategii produktu poprowadzi Damian Strzelczyk, współzałożyciel Startup Academy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W celu wzięcia udziału w Programie należy zarejestrować się na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.org, gdzie znajdują się pełne informacje na temat Programu oraz publikowane są również aktualności i najważniejsze wydarzenia.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem