Program Startup Art. powraca 

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Program Startup Art. powraca 

Udostępnij:

Program Startup Art., którego VII. edycja planowana była na wiosnę tego roku, powraca w nowej odsłonie! Na uczestników ponownie czekają cztery wyjątkowe wydarzenia, z których będzie można skorzystać całkowicie bezpłatnie. Projekt skierowany jest głównie do osób z sektora kreatywnego, ale osoby spoza niego również są mile widziane. To dzięki łączeniu przedstawicieli różnych środowisk możliwe jest stworzenie interdyscyplinarnych zespołów, które będą razem pracować na dalszych etapach projektu. 

Co się będzie działo w tym roku?

Znana z poprzednich edycji, konferencja inauguracyjna odbędzie się 27 października o godz. 17:30 w Kinie Luna i będzie miała formę hybrydową tzn. limitowana liczba uczestników będzie miała szansę wziąć w niej udział na żywo, a pozostali będą mieli możliwość obejrzenia transmisji online. Zapisy na bezpłatne wejściówki już ruszyły na stronie projektu: www.startupart.pl

W czasie konferencji wystąpią prelegenci, którzy z sukcesem łączą biznes ze sztuką. Zadaniem prelekcji jest rozbudzenie Waszej wyobraźni przed kolejnym etapem programu, jakim będą warsztaty Startup Shaker.

Podczas konferencji poznacie doświadczenia osób prężnie działających w branży kreatywnej oraz posłuchacie debaty dotyczącej przyszłości związanej z projektowaniem UX. Tematem przewodnim konferencji, będzie “Łączenie biznesu ze sztuką – interdyscyplinarność”, a uczestnicy usłyszą historie artystów, którzy przeszli drogę od pomysłu do prowadzenia dobrze prosperujących własnych firm.

Następnym etapem projektu jest wydarzenie Startup Shaker, czyli dwudniowe intensywne warsztaty, w czasie których uczestnicy stworzą swój własny startup, opracowując swój pomysł na biznes pod okiem ekspertów i mentorów. Wydarzenie to, w tym roku całkowicie przeniesione zostało do online, a uczestnikom zostanie udostępniona platforma na której będą mogli pracować w swoich zespołach. 

Startup Shaker odbędzie się w dniach 7-8 listopada, a do projektu zaproszeni zostali mentorzy z różnych branż biznesu, aby wesprzeć zespoły swoją radą i dać feedback, tak potrzebny na pierwszych etapach kreowania pomysłu. 

Kto może się zgłosić?

Na wydarzenie mogą zgłaszać się pomysłodawcy, całe zespoły lub osoby chcące dołączyć do zespołów, które powstaną na Startup Shakerze. Aby stworzyć dobrze prosperujący biznes niezbędne są interdyscyplinarne umiejętności, dlatego do projektu zapraszani są nie tylko studenci i absolwenci uczelni artystycznych, ale również przedstawiciele innych uczelni i branż. W ten sposób tworzone są zespoły, które wspólnymi siłami opracowują pomysły na biznes, aby sprawdzić czy mają one szanse na sukces na rynku.

Startup Shaker zakończy się prezentacją stworzonych w czasie wydarzenia projektów biznesowych, a jury wybierze 10 najlepszych zespołów do dalszej pracy w programie.

Rejestracja na wydarzenie już trwa, a zgłaszać się można na stronie: www.startupart.pl.

Co dalej?

W kolejnym etapie wybrani uczestnicy wezmą udział w serii warsztatów biznesowych, które odbędą się w dniach 14-15 i 21-22 listopada, a ich celem będzie dostarczenie najwyższej jakości wiedzy niezbędnej przy prowadzeniu własnego biznesu. Ponadto zespoły będą mogły skorzystać również z indywidualnych konsultacji z mentorami, którzy pomogą im w dalszym rozwoju ich pomysłów. 

Program zakończy się wydarzeniem Demo Day 4 grudnia, podczas którego najlepsze zespoły z programu Startup Art. zaprezentują się przed panelem ekspertów, którzy wybiorą zwycięski projekt, który otrzyma nagrodę główną. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć power speech doświadczonego przedsiębiorcy, który zainspiruje ich i zmotywuje do dalszego działania w świecie biznesu! 

Kto stoi za projektem Startup Art.?

Program Startup Art. realizowany jest przez Startup Academy we współpracy z Biurem Kultury m. st. Warszawy, które wspiera sektor kreatywny w stolicy od wielu lat. Projekt finansowany jest z budżetu miasta Warszawy.

Zgłoś się!

Projekt ten to niepowtarzalna okazja, aby przejść drogę od pomysłu do projektu gotowego do wprowadzenia na rynek, ale także znalezienia współpracowników i poznania osób, które podjęły ryzyko i rozwijają swoje biznesy kreatywne na co dzień! 

Podsumowując, jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza i marzysz o rozwijaniu swoich talentów i pasji w biznesie, nie wahaj się i zgłoś swój udział na stronie: www.startupart.pl.