Programiści jak Uber?

programisci jak uber
Udostępnij:
Sharing economy kojarzy się z rozwiązaniami z rynku B2C takimi jak Uber, BlaBlaCar czy Airbnb. Ekonomia współdzielenia wchodzi jednak przebojem również do segmentu B2B oferując swoje rozwiązanie branży IT.

Out2Source.com pozwala firmom na wzajemne wypożyczenie zespołów i specjalistów IT poprzez w pełni zautomatyzowaną platformę internetową.

Budowanie kompetencyjnych zespołów IT to trudny i często długotrwały proces wymagający zaangażowania dużych sił HR. Jeszcze trudniej jest, gdy szuka się programistów i specjalistów IT. Twórcy nowej platformy Out2Source.com wpadli na pomysł, by przenieść model sharing economy z rynków B2C na rynek IT. Chodzi o to, aby firmy IT mogły wzajemnie uzupełniać swoje niedobory pracowników lub zagospodarowywać ich czas kiedy są przestoje. Out2Source.com oszczędza czas pośrednicząc w kontaktach między firmami, ale też pozwala szybko wypożyczyć zespół specjalistów IT tylko za pomocą kilku kliknięć.

Rozumiemy przed jakim wyzwaniem staje wiele firm w zakresie pozyskiwania odpowiednich pracowników IT. Widzimy też dynamicznie rosnące zainteresowanie spółek zagranicznych outsourcingiem kadry IT z Polski i krajów Europy Wschodniej. Rozwiązaniem jest zastosowanie popularnego modelu sharing economy. Dlatego uruchomiliśmy Out2Source.com. To platforma, która łączy firmy programistyczne z całego świata w jeden żywy organizm i umożliwia lepsze gospodarowanie czasem pracy specjalistów IT. Sądzimy, że nasze rozwiązanie ograniczy światowy brak wykwalifikowanych zasobów programistycznych - podkreśla Jacek Nowak, Dyrektor Zarządzający platformy Out2Source.com.

Jak Out2Source.com działa?

Platforma Out2source.com działa w prosty sposób. Dla każdej osoby z zespołu firmy IT określają profil kompetencyjny, stawkę za godzinę i kalendarz dostępności. Z kolei firmy zainteresowane wypożyczeniem pracowników mogą w łatwy sposób skompletować na platformie pożądany zespół i sprawnie wynająć go do swoich projektów w czasie kiedy są oni dostępni.

Out2Source.com pozwala udostępniać pracowników swojej firmy i kompletować zespół z pracowników różnych spółek. Od ręki porównuje ceny i kompetencje oraz rezerwuje wybranych specjalistów, którzy już w 2-3 dni mogą trafić na projekt do klienta. Wszystko odbywa się automatycznie. Platforma także weryfikuje kompetencje programistów zanim ich praca zostanie udostępniona klientom. Istnieje jednak możliwość porozmawiania z wybranymi osobami i weryfikacja ich umiejętności na własna rękę.

Projekt został uruchomiony przez europejską firmę – ITligent Group, zajmującą się realizacją oprogramowania internetowego oraz outsourcingiem IT.

fot. pixabay.com