Projekt „Hypermind” bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Licealiści z Poznania stworzyli aplikację wellness

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Projekt „Hypermind” bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Licealiści z Poznania stworzyli aplikację wellness

Udostępnij:

„Hypermind” to projekt aplikacji wellness stworzony przez 7 uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Grupa realizuje pomysł w ramach olimpiady praktycznej „Zwolnieni z teorii”.

Uczniowie odpowiedzialni za „Hypermind” mówią, że udział w olimpiadzie pomaga zyskać cenną wiedzę o realizacji projektu. Jest również okazją, aby doświadczyć jak przebiega proces zbierania budżetu, pozyskiwanie sponsorów i partnerów biznesowych.

Przebieg prac nad aplikacją

W ostatnie wakacje licealiści rozpoczęli pracę nad aplikacją mobilną, która może pomóc osobom doświadczającym stresu związanego z nauką lub pracą.

We wrześniu ubiegłego roku zespół podzielił zadania oraz ustalił wstępne terminy. Pracą nad napisaniem programu zajęło się 3 członków zespołu z klasy o profilu informatycznym. Reszta teamu była odpowiedzialna za pozyskanie sponsorów, planowanie reklamy oraz prowadzenie mediów społecznościowych.

Uczniowie sami zdobywali wiedzę z kursów internetowych i dokumentacji. Mierzyli się z wieloma błędami i problemami. Przeprowadzili wiele rozmów i zawarli tyle samo kompromisów. Cieszą się, że nauczyli się pracować w zespole, co jest według nich najważniejsze przy tego typu projektach.

Finalna wersja aplikacji ujrzała światło dzienne na początku stycznia na platformie Google Play. Na początek lutego planowane jest udostępnienie narzędzia na AppStore.

Co znajduje się w aplikacji Hypermind?

Funkcje aplikacji dzielą się na 5 głównych opcji:

Funkcja MEDITATE – skutecznym sposobem na odprężenie się np. przed trudnym sprawdzianem, czy ważnym dniem w pracy jest odpowiednia medytacja. Aplikacja oferuje różne sposoby medytacji w zależności od wymagań użytkownika. Oprócz tego w tle można włączyć relaksujące odgłosy, takie jak muzyka relaksacyjna, dźwięki dżungli czy dźwięk fal.

Funkcja EAT & DRINK – ma pomóc użytkownikowi monitorować dzienne spożycie wody i posiłków. Jeśli korzystający z aplikacji uzyskał wynik zbliżony do uśrednionych zalecanych wytycznych dotyczących zdrowego odżywiania się – otrzymuje odpowiednio dużo punktów.

Funkcja SLEEP & HABITS – sen oraz systematyczność pełnią ważną rolę w naszym życiu. Funkcje sleep i habits, pomogą użytkownikowi lepiej spać oraz wykonywać codzienne czynności bardziej efektywnie. Na podstawie długości faz REM, oraz czasu głębokiego snu, każdy użytkownik jest w stanie ustalić odpowiednią dla niego porę pójścia spać i liczbę godzin snu.

Jakie plany na przyszłość?

Twórcy „Hypermind” zapewniają, że aplikacja jest na bieżąco aktualizowana. Niemniej jej poszczególne elementy mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na różne czynniki balansujące ranking.

Teraz zespół z Poznania chce jak najprędzej wypuścić aplikację na iPhone’y Pomaga im w tym Appchance.

Do aplikacji można się zalogować poprzez konto Google oraz Facebook.