Projekty gotowe - młodzi zadowoleni

projekty gotowe mlodzi zadowoleni
Udostępnij:
Zakończyły się prace nad projektami z Teens in Tech Incubator. Kilka z nich ma wielki potencjał, co z resztą zauważyli inwestorzy goszczący na konferencji Demo Day Xerox PARC w Dolinie Krzemowej.

Zakończyły się prace nad projektami z Teens in Tech Incubator. Kilka z nich ma wielki potencjał, co z resztą zauważyli inwestorzy goszczący na konferencji Demo Day Xerox PARC w Dolinie Krzemowej.

Na łamach naszego serwisu pojawiła się już informacja o projektach, które miały zostać zrealizowane przy pomocy inkubatora TTI.

Powodem dużego zainteresowania nastolatkami tworzącymi swoje startupy może być fakt, że młodzi przedsiębiorcy coraz bardziej zaskakują. Ich pomysły i rozwiązania problemów są co najmniej innowacyjne i zdecydowanie inne niż doświadczonych przedsiębiorców.

To na co najbardziej zwróciłem uwagę w młodzieży biorącej udział w TTI to entuzjazm - mówi Jeff Haynie, współzałożyciel i CEO Appceleratora - Nie tylko są inteligentni,ale są również zafascynowani i podnieceni tym, co robią. Oni naprawdę chcą zbudować coś wielkiego! Eksperymentują więcej z technologią a nawet z nowymi modelami biznesowymi.

Podczas imprezy Demo Day 6 zespołów zaprezentowało swoje startupy:

  • MySchoolHelp - miejsce, gdzie można wymieniać się notatkami z wykładów;
  • Bubbls - serwis, który pokaże użytkownikowi, którzy jego znajomi mają ochotę spędzić wolny czas poza swoim domem;
  • Workcrib - platforma, dzięki której można zaprezentować innym zdjęcia ze swojego miejsca pracy;
  • BuildACircle - aplikacja pomagająca w odświeżaniu wspomnień z danego czasu i miejsca;
  • Codulous - aplikacja, która pozwala programistom na edytowanie kodu online np. podczas podróży. Ten projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów.
  • CM Studio - platforma tworząca gry przygodowe. Ich flagowym projektem ma być Zombie Survival.

Sukces konferencji zainspirował twórców inkubatora do stworzenia nowego projektu, który ma być odpowiedzią na potrzeby młodych startupowców. Jest to Teens in Tech Connect. Idea projektu jest prosta: ma on ułatwić kontakt i dzielenie się informacjami na temat tworzenia startupów młodym ludziom.

źródło: venturebeat.com , teensintech.com