Prometheus został zwycięzcą Infoshare Startup Contest

prometheus zostal zwyciezca infoshare startup contest
Udostępnij:
O tytuł zwycięzcy Infoshare Startup Contest ubiegało się ponad 600 startupów z całego świata. Główna nagroda w wysokości 20 000 EUR przypadła startupowi Prometheus. Drugie miejsce zajęło Blitab Technology, a trzecie LESS Industries.

Prometheus to innowacyjny startup, który tworzy tkankę ludzką w 3D do badań farmakologicznych i przeszczepów. Kluczową technologią „Prometheus” jest drukarka 3D Bio: maszyna zbudowana we własnym zakresie, zdolna do ekstrudowania w kontrolowany sposób komórek ludzkich i utrzymywania ich przy życiu przez cały proces drukowania. Ich pierwszy opatentowany produkt to EMATIK – druga skóra do leczenia ran o trudnym gojeniu.

W finale walczyło aż 5 startupów – Prometheus, Blitab Technology, LESS Industries, e-bot 7, Feelif. Wszystkie prezentowały swój pomysł inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji. Łączna pula nagród w konkursie wyniosła wyniosła aż 30 000 EUR.

– W tym roku zmieniliśmy zasady przyznawania nagród w Startup Contest. Dzięki olbrzymiemu wsparciu Prezydenta Miasta Gdańsk, fundatora nagrody pieniężnej, mogliśmy przyznać ją aż 3 startupom, które zgłosiły się do konkursu. W poprzednich edycjach nagroda finansowa trafiała tylko do zdobywcy pierwszego miejsca – mówi Grzegorz Borowski, CEO Fundacji Infoshare, organizatora konferencji.

Nagroda specjalna Startup Contest, ufundowana przez RBL_VC, fundusz inwestycyjny Alior Banku, przypadła startupowi Pago, który stworzył aplikację pomagającą zarządzać rachunkami.

– Wybraliśmy PAGO, ponieważ widzimy wiele możliwości synergii pomiędzy tym rozwiązaniem płatniczym, a Alior Bankiem. Po pierwsze, sukces aplikacji został udowodniony na rynku rumuńskim, co szczególnie doceniamy, ponieważ również jesteśmy na nim obecni w ramach partnerstwa z T-Mobile Rumunia. Po drugie, wierzymy, że dalszy rozwój PAGO może być wspierany przez możliwości, jakie stwarza tzw. Subscription Economy. Obszar ten nadal nie jest zagospodarowany na naszym rynku, a spełnia kryteria inwestycyjne RBL_VC - niedawno utworzonego funduszu CVC Alior Banku – uzasadniła Kamila Wincenciak, dyrektor ds. partnerstw z FinTechami Alior Banku

Startup Contest szansą dla startupów z całego świata

W konkursie 13. edycji Infoshare swoje aplikacje zgłosiło ponad 600 startupów z całego świata w tym Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Francji. Tworzą rozwiązania dla branż takich jak health & medtech & wellbeing, finance & banking insurance, e-commerce & online marketplaces, AI, analytics i big data.

– W tegorocznej agendzie znalazły się również prezentacje Social Impact Scaleups - firm rozwiązujących ważne globalne problemy, jak głód czy dostęp do edukacji. Dużą popularnością uczestników konferencji cieszyły się też prezentacje startupów zaproszonych do Polski w ramach programu Poland Prize Space3ac – podsumowuje Grzegorz Borowski.