ProperGate pozyskał 4,3 mln złotych finansowania na digitalizację logistyki materiałów na budowach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ProperGate pozyskał 4,3 mln złotych finansowania na digitalizację logistyki materiałów na budowach

Udostępnij:

Z końcem kwietnia startup zamknął seedową rundę finansowania na kwotę 4,3 miliona złotych. Wśród inwestorów znalazły się wiodące międzynarodowe fundusze inwestycyjne – polsko-amerykański SMOK Ventures i brytyjski Realty Corporation Limited.

Z końcem kwietnia startup zamknął seedową rundę finansowania na kwotę 4,3 miliona złotych.Wśród inwestorów znalazły się wiodące międzynarodowe fundusze inwestycyjne – polsko-amerykański SMOK Ventures i brytyjski Realty Corporation Limited,którzy dołączyli do inwestorów prywatnych od lat związanych z branżą nieruchomości, a wśród nich: Stanislav Frnka (Partner w CornerstonePartners), Grzegorz Strutyński (Country Manager wGTC S.A.), Paweł Wierzbicki (CEO SchindlerPolska) i Tomasz Trzósło (CEO EPP).

– Pozyskane finansowanie pozwoli ProperGate na powiększenie zespołu i wsparcie szybszego rozwoju wynikające z rosnących potrzeb klientów i partnerów. Przed nami nowe wyzwania związane z ekspansją międzynarodową, rozwojem produktu oraz integracjami z dostawcami materiałów i komplementarnych rozwiązań technologicznych. Dzięki nowym inwestorom zyskaliśmy nie tylko kapitał finansowy, ale i kanał dostępu do sieci firm budowlanych na całym świecie i cenne doświadczenia we współpracy na wszystkich kontynentach – mówi Rafał Grudzień, prezes ProperGate.

– Cieszymy się, że zainwestowaliśmy w ProperGate, jedno z najbardziej innowacyjnych i efektywnych rozwiązań ConTech w Europie. Rosnący potencjał rynku nieruchomości w połączeniu z potrzebą budowania w sposób bardziej inteligentny i z udziałem technologii daje nam duży komfort na tym, kolejnym etapie ekspansji i rozwoju ProperGate. Czujemy dużą satysfakcję,że możemy wesprzeć ProperGate dodatkowym finansowaniem, doradztwem i solidną siecią kontaktów z branży, aby przygotować firmę do zdobywania nowych rynków w najbliższej przyszłości– Wiktor Karol Waligora, Partner and Co-Founder of Realty Corporation. Borys Musielak, Founding Partner, SMOK.vc dodaje: – Spółka stworzyła produkt odpowiadający wysokim wymaganiom branży i wierzę, że w ciągu najbliższych lat zdominują globalny rynek w swojej niszy.

Aplikacja startupu optymalizuje podejście do zarządzania logistyką na dużych budowach począwszy od biurowców przez budynki mieszkalne po centra logistyczne. Dzięki digitalizacji łańcucha dostaw pomiędzy budową a dostawcami w projektach wyeliminowane zostały problemy będące przyczyną opóźnień i dużych strat finansowych po obydwu stronach.

Założyciele – Rafał Grudzień (CEO), Anna Walkowska(CTO) i Robert Grudzień (CSO) łączą ze sobą wieloletnie doświadczenie w technologiach IT i branży budowlanej z pasją do optymalizacji procesów. Na swoim koncie ProperGate ma współpracę z międzynarodowymi generalnymi wykonawcami i inwestorami,w tym m.in. ze Skanska, Kajima Poland,BESIX Group, CFE czy 7R.