Proteza ręki z butelki od szamponu

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

Proteza ręki z butelki od szamponu

Udostępnij:

Idea „Zero Waste” zyskuje w ludziach i niebagatelnych projektach, które wykorzystują zużyte materiały z tworzywa sztucznego ponownie, czasem zmieniając ich pierwotne zastosowanie. Berni Craven postanowił wykorzystać plastikowe butelki od szamponów do drukowania protez rąk.

Berni Craven przerabia plastikowe butelki na filament do drukarki 3D. Następnie drukarka drukuje protezę ręki. Pierwszymi osobami, które współuczestniczyły w tworzeniu protez, była dwójka dzieci. Dzięki ponownemu wykorzystaniu plastikowych butelek z salonów, dzieciaki mogą odczuć ulgę w codziennym funkcjonowaniu.

Trzeba powiedzieć wprost nie potrafimy korzystać z zasobów. Półki sklepowe przepełnione są jednorazowymi produktami. Nasze zachowania są często absolutnie niedorzeczne. Można bronić tu konsumenta i zrzucić winę na producentów, którzy mogliby zrezygnować z plastiku na rzecz innych surowców, które stają się coraz bardziej opłacalne, ale wymaga to zwyczajnie chęci. Jednak, konsument i jego przyzwyczajenia też mają wpływ na zachowanie producentów. 

Obserwujemy coraz częściej piękne, idealistyczne projekty, które wykorzystują już wcześniej skonsumowane i wyrzucone do śmieci plastikowe opakowania. Nie tylko nie lądują na wielkich wysypiskach, ale co najważniejsze nie są nielegalnie wywożone w dzikie tereny. 

Rozwiązanie Berniego Cravena jest przykładem na to, że plastik nie musi być jednorazowy. Założył on Waste Free Systems, zajmujący się odbiorem plastikowych opakowań i ich ponownym wykorzystaniem. Na cel obrał salony fryzjerskie. Przedsiębiorstwa współpracujące z nim zyskują nie tylko brakiem śmieci, ale również demonstrują klientom, że pomagają naszej planecie. Salony zyskują rozgłos i wszyscy są zadowoleni. 

Nasz wygodny system pomaga uniknąć marnotrawstwa bez konieczności podnoszenia palca! A nawet dodaje wyjątkowego charakteru do wystroju salonu. Co więcej, nie kosztuje to ani grosza. W rzeczywistości, skorzystasz finansowo z wprowadzenia systemu do swojego salonu czytamy na stronie Waste Free Systems. Co ciekawe, firma oprócz zbierania tworzyw sztucznych, zbiera również włosy. Gdziekolwiek to możliwe, po zebraniu odpadów łączymy je z lokalnymi i globalnymi projektami, które mają wpływ na życie ludzi. Pomaga to planecie, pomaga potrzebującym, a także pomaga Twojej firmie rozwijać się… – czytamy dalej na stronie.

Waste Free Systems to startup pochodzący z Australii, założony w 2016 roku. Zbudowali system gospodarowania śmieci i wykorzystują je ponownie do nowych projektów, takich jak proteza ręki.