Prowadź samochód i pisz smsa z kontrolerem RayGO

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Prowadzenie rozmowy przez telefon albo pisanie wiadomości tekstowej podczas jazdy autem grozi spowodowaniem wypadku. Dostrzegając to niebezpieczeństwo, izraelscy przedsiębiorcy znaleźli rozwiązanie problemu. Poznaj gadżet ReyGO, dzięki któremu bezpiecznie i bezdotykowo obsłużysz smartfona.

Kontroler połączy ze sobą smartfona i samochód

RayGO jest urządzeniem dedykowanym kierowcom samochodów. Osoby prowadzące auta mogą przymocować ten gadżet do kierownicy pojazdu i obsługiwać smartfona za pomocą gestów. Inteligentny uchwyt ReyGO jest wygodny w użyciu, ponieważ znajduje się w bliskiej odległości rąk, dzięki czemu w prosty i bezpieczny sposób za jego pośrednictwem można sterować wybranymi aplikacjami zainstalowanymi na smartfonie.

Do korzystania z kontrolera, potrzebujemy synchronizacji smartfona z gadżetem oraz komputerem pojazdu. W tym celu powinno się nawiązać między trzema urządzeniami połączenie poprzez kanał Bluetooth. Kolejnym ważnym elementem jest zainstalowanie na telefonie aplikacji obsługującej RayGO, dzięki której wcześniej znajdujące się na smartfonie oprogramowania takie jak np. Mail albo WhatsApp zostaną przełączone w tryb DriveMode.

Aplikacje, które głównie służą komunikowaniu się, zostają w trybie DriveModa uproszczone do podstawowych funkcji, aby dostosować się do działania pilota RayGO. Tak skonfigurowane urządzenie jest gotowe do użycia. Dzięki spełnieniu wszstkich powyższych warunków, gdy kierowca otrzyma wiadomość tekstową, ta zostanie rozpoznana przez DriveMode, a następnie odczytana i przekazana na głos przez głośniki samochodowe.

Pisze smsa nie patrząc na telefon

Chcąc odpowiedzieć na smsa albo maila użytkownik kontrolera RayGO powinien posłużyć się jednym z pięciu przycisków dostępnych na panelu. Wybierając odpowiednią z opcji może zdecydować się na skorzystanie z gotowych szablonów tekstowych np. „Zadzwonię później, teraz prowadzę” albo wysłać nagraną przez siebie wiadomość głosową.

Izraelscy przedsiębiorcy, Boaz Zilberman i Michael Vakulenko pragnęli stworzyć urządzenie, dzięki któremu użytkownicy smartfonów zaczną rozsądniej z nich korzystać podczas jazdy samochodem. Aktualnie projekt prowadzi kampanię crowdfundingową na platformie Indiegogo i dotychczas zgromadził blisko 32 tysiące dolarów. Pomysłodawcy RayGO zamierzają sprzedawać urządzenie za 55 dolarów.

fot. Project Ray