Przeczytaj w 80 sekund 10 obecnie najbardziej społecznie istotnych informacji

przeczytaj w 80 sekund 10 obecnie najbardziej spolecznie istotnych informacji
Udostępnij:
W dzisiejszym świecie ilość nowych informacji, jakie co dzień się pojawiają jest ogromna. Ilość źródeł, które je publikują jest równie duża. Aby być na bieżąco koniecznym staje się śledzenie wielu źródeł i czytanie wielu treści. W odpowiedzi na tą potrzebę powstają serwisy, które...

W dzisiejszym świecie ilość nowych informacji, jakie co dzień się pojawiają jest ogromna. Ilość źródeł, które je publikują jest równie duża. Aby być na bieżąco koniecznym staje się śledzenie wielu źródeł i czytanie wielu treści. W odpowiedzi na tą potrzebę powstają serwisy, które gromadzą (agregują) wiadomości (np. Google News, Sport Informer). Jednak nie biorą one pod uwagę faktu, iż możliwość bardzo łatwego rekomendowania informacji (najczęściej jednym kliknięciem) sprawiła, że są one teraz masowo oceniane przez społeczność internetową.


Wykorzystuje to dopiero, nowo dostępny serwis 80SEC.Info - 80 Socially Essential Current Information (pl. Społecznie Istotne Bieżące Informacje). Oprócz gromadzenia samych wiadomości, na bieżąco gromadzi on również ilość ich rekomendacji. Dzięki temu jest on w stanie je filtrować i sortować biorąc pod uwagę zarówno ich aktualność (znając czas publikacji), jak i popularność i jakość (znając ilość rekomendacji) oraz bieżące zainteresowanie (śledząc szybkość narastania rekomendacji). Pozwala to prezentować odbiorcom (jak to określa twórca serwisu firma Dev80 Sp. z o.o.) “społecznie istotne informacje”, czyli informacje, które stały się tak popularne, że po prostu warto się z nimi zapoznać - wypada je znać w towarzystwie. Zrobienie tego, jak wskazuje na to nazwa serwisu (“80 sec”), jest możliwe w 80 sekund, bo tyle średnio zajmuje przeczytanie nagłówków i streszczeń dziesięciu obecnie najpopularniejszych wiadomości.

Serwis jest dostępny na urządzeniach mobilnych (takich jak smartfon czy tablet) oraz jako aplikacja na Facebook’a. 80SEC.Info umożliwia komentowanie newsów i prowadzenie dyskusji na ich temat bezpośrednio w serwisie. Treści są grupowane tematycznie w kategoriach takich jak “Sport”, “Biznes”, „Rozrywka”, “Technologia” czy ”Kultura”. Umożliwia on również ocenianie treści bezpośrednio z serwisu, dzięki czemu mamy wpływ na ocenę wiadomości, więc to Ty razem z innymi czytelnikami decydujesz co powinno trafić na czołówkę.

źródło: informacja prasowa