Przedłużenie terminu zgłoszeń do II edycji Startup Contest

przedluzenie terminu zgloszen do ii edycji startup contest
Udostępnij:
Ogłaszamy okres majowego weekendu czasem realizacji kreatywnych i przekonujących filmików startupowych! Do gdańskiego Startera wpłynęło sporo zapytań o możliwość przedłużenia terminu przyjmowania zgłoszeń (w tym filmików prezentacyjnych) do STARTUP CONTEST.

Ogłaszamy okres majowego weekendu czasem realizacji kreatywnych i przekonujących filmików startupowych! Do gdańskiego Startera wpłynęło sporo zapytań o możliwość przedłużenia terminu przyjmowania zgłoszeń (w tym filmików prezentacyjnych) do STARTUP CONTEST. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw chętnym i ich argumentacji, iż do powstania najlepszych i najbardziej atrakcyjnych materiałów filmowych prezentujących ich startupy potrzebują... majówki. Dlaczego nie! Z entuzjazmem podjęliśmy to wyzwanie i przedłużamy termin do 7 maja (do końca dnia).

STARTUP CONTEST to ogólnopolski konkurs dla startupów, czyli firm w fazie rozwoju. Konkurs organizuje już po raz drugi gdański inkubator Starter. Najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy internetowi zmierzą się z konkurencją, a najlepsi otrzymają szansę zdobycia dofinansowania.

Konkurs będzie miał swój finał w Gdańsku, 24 maja. Tegoroczna edycja konkursu dedykowana jest startupom rozwijającym i testującym swój biznes. Głównym celem STARTUP CONTEST jest połączenie początkujących przedsiębiorców z inwestorami, a także umożliwienie im przetestowania swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorcami. Uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie merytoryczne od wyjątkowych mentorów i wyróżniających się specjalistów. Obok motywującego współzawodnictwa najważniejsze dla startupowców może być też otrzymanie dofinansowania i promocji. Udział w STARTUP CONTEST jest nieodpłatny.

Startup zgłaszany do konkursu powinien być na etapie rozwoju produktu (lub posiadać co najmniej jego wersję demo) i przedstawiać realną wartość inwestycyjną dla potencjalnego inwestora. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i przesłanie organizatorom formularza zgłoszeniowego. Składową formularza jest 2-minutowy film. Termin nadsyłania zgłoszeń: 7 maja. Do pierwszego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych maks. 20 startupów, a wyniki zostaną ogłoszone 10 maja. Finaliści otrzymają m.in. szansę wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących ich do końcowej prezentacji. Warsztaty poprowadzi lider i prowadzący TedxWarsaw, słynny coach Ralph Talmont. Finałowa prezentacja przed jury będzie miała miejsce 24 maja w siedzibie inkubatora Starter. Główną nagrodą dla wybranego startupa jest szansa na zdobycie inwestora dla realizacji swojego biznesu. Szczegółowa lista nagród (w tym m.in. nagród rzeczowych) będzie dostępna na stronie organizatora.

źródło: informacja prasowa