Przedsiębiorcze mamy tworzą “Ubera dla dzieci” i pozyskują 4 mln dolarów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Trzy mamy z Kalifornii pomogą zapracowanym rodzicom bezpiecznie przewieść dzieci ze szkoły do domu. Wszystko dzięki aplikacji HopSkipDrive, która łączy wykwalifikowanych kierowców z dziećmi. Panie pozyskały blisko 4 mln dolarów na rozwój tej platformy i zamierzają podbić nią Stany Zjednoczone.

Zapracowane mamy robią biznes i pomagają rodzicom

Po ośmiu godzinach pracy odebrać dzieci ze szkoły, ugotować obiad i jeszcze zawieźć pociechy na dodatkowe zajęcia. A gdzie czas dla siebie? Grafik czynnych zawodowo mam zazwyczaj wypełniony jest obowiązkami od świtu do zmierzchu. Joanna McFarland, Carolyn Yashari Becher i Janelle McGlothlin, wszystkie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, dobrze znają problemy zabieganych mam, ponieważ same wychowują dzieci i jednocześnie pracują. Bazując na własnych doświadczeniach, trzy panie zza oceanu stworzyły biznes, dzięki któremu aktywni zawodowo rodzice mogą trochę odetchnąć.

Mowa o aplikacji HopSkipDrive, która podobnie jak Uber łączy kierowców z pasażerami. Różnica polega na tym, że osobami prowadzącymi auta są wykwalifikowani opiekunowie, a pasażerami dzieci. Istniejący od marca 2015 roku startup działa obecnie tylko w regionie południowej Kalifornii. Pomysłodawczynie projektu, jak podaje serwis VentureBeat, zamierzają rozszerzyć działalność HopShipDrive o kolejne miasta leżące w Stanach Zjednoczonych, nie ujawniają jednak, które obszary są dla nich kluczowe.

Blisko 4 miliony dolarów, żeby rozwinąć się lokalnie

Wiadomo natomiast, że panie, aby zrealizować powyższy cel pozyskały blisko 4 miliony dolarów od funduszu Upfront Ventures, który ma na swoim koncie 65 inwestycji w startupy w tym w Osmo, interaktywną gra dla dzieci. Ponadto w przedsięwzięcie są zaangażowane trzy organizacje: FirstMark Capital, Mavaron i Built by Girls Ventures. Greg Bettinelli, partner Upfront Ventures, wyjaśnia, że powodem, dla którego zdecydował się na inwestycję w HopSkpiDrive jest dostarczania przez startup rozwiązania realnego problemy wielu rodzin.

Platforma bowiem oferuje bezpieczne przejazdy i jednocześnie odciąża zabieganych rodziców. Kierowcy, którzy chcą pracować dla HopSkipDrive muszą przejść przez proces weryfikacji polegający m.in. na przedstawieniu swoich kwalifikacji. Obecnie serwis współpracuje ze stoma przewoźnikami, którymi w większości przypadków są kobiety pełniące funkcje nauczycielek, pielęgniarek i opiekunek. HopSkipDrive to nie jedyna usługa w Stanach Zjednoczonych, która łączą kierowców z dziećmi. Rywalem platformy jest aplikacja Schuddle.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem