Przegląd Infoshare & MamStartup: TOP polskich startupów AI

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Przegląd Infoshare & MamStartup: TOP polskich startupów AI

Udostępnij:

Razem z Infoshare przygotowaliśmy przegląd startupów AI, które swoimi rozwiązaniami rewolucjonizują i przede wszystkim ułatwiają wiele aspektów życia i optymalizują pracę. To coraz bardziej skomplikowane, wyspecjalizowane rozwiązania pomagające w logistyce, medycynie, marketingu czy sprzedaży.

Tym razem nasz przegląd startupów skupia się na kategorii AI, czyli wykorzystaniu m.in. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które mają ułatwiać codzienne funkcjonowanie pracę w różnych branżach i na różnych stanowiskach.

–Uczenie maszynowe zagląda do wielu aspektów naszego życia, tych aspektów jest z roku na rok coraz więcej m.in. dzięki innowacjom proponowanym przez startupy. Jest to też stały punkt Konferencji Infoshare: wiele startupów związanych z tym obszarem zgłasza się do Startup Contest, jest to też temat poruszany przez ekspertów na scenach konferencji – mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Zarządzanie na wyższym poziomie:

AIA Concept

AIA zarządzanie zespołami przez indywidualizację. AIA jest sztuczną inteligencją i dzięki temu cały czas się uczy, a jej wskazówki są precyzyjnie i indywidualnie dobierane dla człowieka.

Self Learning Solutions

Self Learning Solutions specjalizuje się w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do wspierania procesów decyzyjnych. Jego głównym produktem jest Self Learning Platform, czyli silnik decyzyjny w chmurze, który pozwala zarządzać ryzykiem i optymalizować zarządzanie procesami biznesowymi organizacji.

Ułatwienie pracy:

Alphamoon

Alphamoon to polski startup, który automatyzuje przetwarzanie dokumentów w przedsiębiorstwach, wykorzystując sztuczną inteligencję i algorytmy przetwarzania języka naturalnego. System umożliwia między innymi łatwe wydobywanie tekstu i kluczowych informacji z dokumentów takich jak rachunki, faktury i umowy.

BOTWISE

Startup rozwijający platformę AI do automatyzacji zapytań i przyspieszenia dostępu do rozproszonej wiedzy w organizacjach. Firma deklaruje, że rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 90% czasu poświęcanego na wyszukiwanie i gromadzenie informacji.

NoMagic

Nomagic to startup z Warszawy rozwijający technologie automatyzujące centra logistyczne. Tworzy roboty typu „pick and place” służące do manipulowania przedmiotami, które są w stanie przejąć uciążliwe i powtarzalne czynności w centrach logistycznych.

AGICortex

AGICortex chce wykorzystać techniki uczenia maszynowego w trybie ciągłym, aby roboty mogły analizować swoje otoczenie. Firma tworzy od podstaw sztuczną inteligencję dedykowaną często nieprzewidywalnemu i ciągle zmieniającemu się światu fizycznemu. Wykorzystywana jest ona np. w logistyce, dostawach, monitoringu.

Talkie.ai

To platforma do samodzielnego tworzenia i zarządzania voicebotami, dzięki której biura obsługi klienta będą mogły uniezależnić się od dostępności dostawców botów głosowych.

VersaBox

Firma dostarcza klientom platformę inteligentnej intralogistyki opartą na autonomicznych robotach mobilnych. Rozwiązania VersaBox pozwalają wyeliminować rosnące deficyty siły roboczej dzięki efektywnym, inteligentnym urządzeniom. Pomagają podnieść produktywność wspierając wdrażanie elastycznych i zwinnych procesów logistycznych nowej generacji (Intralogistyka 4.0).

Rozwiązania dedykowane medycynie:

MxLabs

MX Labs rozwija technologię Shen.AI opartą na sztucznej inteligencji, która pozwala na rozpoznawanie chorób we wczesnych etapach jej rozwoju. Aplikacja pozwala na sprawdzenie ciśnienia krwi czy mierzenie tętna, a w przyszłości ma także oceniać stan skóry i oczu.

AI4.BIO

Ich misją jest rozwijanie większej liczby obszarów biologii i medycyny poprzez intensyfikację wykorzystania AI w:

  • Eksploracja tekstu biomedycznego
  • Analiza obrazu
  • Analiza danych multi-omicznych

Holo4Med

Holo4Med to działający w sektorze MedTech startup, który powstał jako spin-off w technologicznej grupie TenderHut. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące między innymi technologie AI, AzureCommunication Services czy Mixed Reality.

Pomoc w marketingu i sprzedaży:

Epeer

To innowacyjna platforma, która za pomocą sztucznej Inteligencji łączy inwestorów oraz pożyczkobiorców na stronie internetowej i aplikacji mobilnej.

Productz

Firma rozwija inteligentną encyklopedię produktów. Zasilane danymi z wielu źródeł i współtworzone przez użytkowników kompendium, zbiera wszystkie potrzebne informacje niezbędne przy podjęciu decyzji zakupowej. Wykorzystuje AI do standaryzacji opisów produktów do jednego, wspólnego dla całej kategorii formatu. Dzięki temu można porównać dowolne produkty 1:1.

Tidio

To w skrócie live chat wspierany przez chatboty. Dzięki wykorzystaniu machine learningu polski startup oferuje automatyzację kontaktu z klientem.

Sunmetric

Innowacyjne narzędzie do zautomatyzowanej analizy potencjału fotowoltaicznego gruntów i dachów, wykorzystywane przez inwestorów, firmy trudniące się budową i sprzedażą mikroinstalacji oraz farm fotowoltaicznych.

Zowie

Zowie ułatwia sklepom internetowym personalizację obsługi klienta. Firma tworzy narzędzia do komunikacji z konsumentami, a pomaga w tym autorski silnik AI (sztucznej inteligencji). Rozwiązanie wykrywa powtarzające się pytania i automatyzuje odpowiedzi na nie, dostarcza też pracownikom obsługi klienta kontekstowe informacje, które pomagają w rozwiązaniu bardziej złożonych problemów.

Ułatwiające analizę:

Simporter

Simporter to oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które automatyzuje badania nad nowymi produktami. Narzędzia Simportera prognozują sprzedaż nowych produktów za pomocą uczenia maszynowego. Przeprowadza analizę krzyżową na poziomie wyszukiwań, recenzji czy mediów społecznościowych.

Attention Insight

Attention Insight to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do automatyzacji badań eye-tracking. Można je wykorzystać już na etapie developmentu czy prototypowania strony internetowej czy innych materiałów marketingowych.

SentiOne

Spółka działająca w branży internetowej, której głównym produktem jest SentiOne, narzędzie do monitorowania internetu i mediów społecznościowych.

Sky Engine AI

To spółka opracowująca metody szybkiego trenowania sieci neuronowych. Metody rozwijane przez firmę polegają na połączeniu w jeden spójny system modułu głębokiego uczenia oraz modułu generującego obrazy potrzebne do tego uczenia. Dzięki temu rozwiązanie uzyskuje niezwykle wysoką szybkość i dokładność treningu tych sieci.

​​Infoshare 2022 – festiwal społeczności napędzanej technologią!

Infoshare 2022 – największa konferencja technologiczna w CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 października w Gdańsku. Co roku bierze w niej udział tysiące uczestników, a wśród nich startupperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Tegoroczna edycja to aż 6 scen tematycznych, kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów. Podczas Infoshare 2022 odbędą się półfinały i finał Startup Contest podczas którego jury wysłucha 20 pitchy, a następnie spośród 5 najwyżej ocenionych półfinalistów wybierze zwycięzcę. Kup bilet już dziś!

 

MamStartup jest patronem medialnym Infoshare