Poniżej przedstawiamy najciekawsze wydarzenia związane ze startupami oraz artykuły, które pojawiły się w zeszłym tygodniu i przydadzą się każdemu przedsiębiorcy. Przeglądu prasy w tym tygodniu dokonali: Adam Łopusiewicz i Piotr Biegun.
Zdjęcie royalty free z Fotolia
Dlaczego każdy przedsiębiorca powinien mieć mentora?
Bycie przedsiębiorcą to nie łatwa praca – słowa Andreasa Terana, twórcy aplikacji Toplist, rozpoczynają artykuł na temat poszukiwań mentora przedsiębiorcy. W artykule poznamy historię twórców aplikacji Toplist, którzy bliscy zamknięcia projektu poznają ciekawego przedsiębiorcę. Proponują mu objęcie udziałów w startupie, ale ten odmawia. Nie zostawia ich jednak z niczym. Dobitnie mówi co jest złego i nieprzydatnego w aplikacji i zapowiada, że zainwestuje w nich, jeśli poprawią błędy. Z materiału dowiecie się także, jak znaleźć swojego mentora.
via Mashable
10 wspólnych cech wielkich liderów
Jakich zasad przestrzegał np. Winston Churchill? Eric Barker przez kilka lat blogowania analizował zachowania liderów, które później opisywał na swojej stronie. Przeanalizował też kilka wywiadów ze znanymi menedżerami i stworzył listę dziesięciu wspólnych cech wielkich liderów. Wśród nich znajdują się takie rzeczy jak: znajomość siły swoich przeczuć, wiedza dotycząca tego co swoich współpracowników fascynuje w wykonywanej pracy oraz dlaczego warto oceniać ludzi po tym w czym są dobrzy. Każda z wymienionych cech lidera poparta jest argumentami.
via BusinessInsider
Najlepsze aplikacje mobilne według Apple
Kończący rok to ogromna konkurencja wśród twórców aplikacji mobilnych. Sam fakt mówiący o tym, że aplikacje dostępnych w AppStore zostały łącznie ściągnięte ponad 60 miliardów razy, pokazuje ogrom tego rynku. Na liście najlepszych i najczęściej ściąganych aplikacji zdecydowanie przodują gry: Candy Crush Saga, Temple Run czy Clash of Clans, ale w pierwszej dziesiątce można znaleźć aplikacje społecznościowe: Instagram, Twitter, Facebook, komunikacyjne: Snapchat, Skype czy związane z video: Netflix, Youtube czy Vine.
via Mashable
Foursquare ciągle walczy
Forusqure w tym tygodniu ogłosił, że po ośmiu miesiącach od ostaniej rundy finansowania, pozyskał kolejne 35 mln dolarów na rozwój. Wielu wątpi w sukces tej aplikacji, ponieważ pomimo 45 mln użytkowników, w tamtym roku wygenerowała tylko 2 mln dochodu. Firma ciągle zmaga się z monetyzacją i szuka miejsca dla swoich usług. Jak widać inwestorzy ciągle wierzą w tę platformę, a wprowadzenie nowego designu aplikacji z sugestiami ciekawych miejsc dla użytkowników oraz uruchomienie własnej platformy reklamowej, przybliża ją do sukcesu.
via The Next Web
Jak poprawnie zmierzyć prawdziwy feedback od klienta
Autorka artykułu zaznacza, że jedną z najważniejszych rzeczy w rozwoju naszego przedsięwzięcia jest wsłuchiwanie się w to co klienci mają nam do powiedzenia na temat produktu. Po tym jak już zbierzemy opinie powinniśmy odróżnić pozytywne od negatywnych i położyć największy nacisk na analizę tych drugich. Z pozyskaniem i efektywną analizą takich informacji wiążą się jednak problemy. Jakie? Tego dowiecie się z artykułu i poznacie też trzy sposoby na rozwiązanie ich.
via Inc.
Freemium – najlepsza staregia cenowa dla aplikacji mobilnych
Ostatnie kilka lat pokazują zmianę w strategii cenowej dla aplikacji mobilnych. Według ostatni badań aplikacje z 7 z 10 z najbardziej popularnych kategorii w sklepie Apple, generują większość swoich dochodów opierając się o model freemium (darmowe aplikacje z wbudowanymi in-appami). Wyjątkami od tej reguły są aplikacje z kategorii: nawigacja, edukacja czy produktywność, gdzie zdecydowana większość aplikacji jest płatnych, a część z nich posiadają również in-appy, które rozszerzają możliwości zakupionej wersji.
via Mashable
10 rzeczy, których NIGDY nie powinieneś wypowiadać podczas prezentacji
“Jestem bardzo zmęczony”, “wrócę do tego później” czy “nie widzę was, bo światła za mocno świecą mi w oczy” to tylko trzy rzeczy z listy dziesięciu, których powinniśmy unikać podczas prezentacji. Wszystkie z przedstawionych porad są konkluzją, jako autor wyniósł z prezentacji przedstawianych podczas dużej konferencji TNW Conferences. Do każdego z podanych zasad autor przypisuje argumenty oraz inne, podobne, zwroty, których powinniśy unikać. Wiem, że wiele już mówiono o błędach prezentujących, ale może taka forma ich przedstawienia przemówi komuś do rozumu.
via TheNextWeb
Która platforma mobilna jest popularna wśród developerów?
Wyniki badań wśród prawie 7000 developerów pokazują, że największym zainteresowaniem cieszą się aplikacje na iPhone, iPada oraz Androida. Pomimo dobrego roku dla platformy Windows Phone, zainteresowanie tą plafromą zaczyna delikatnie spadać. Podobnie popularność aplikacji w HTML5 spada. Technologia dostępna na rynku od kilku lat, chyba nie do końca sprostała oczekiwaniom stawianym przez developerów. Głównym źródłem danych w aplikacjach ciągle bezkonkurencyjne są Facebook i Twitter, ale zaskakujący może być wysoki udział danych z usługi Google+.
6 znaków na to, że poświęcasz zbyt dużo, by odnieść sukces
Jeśli jesteś szefem, to twoja praca nigdy się nie kończy – zaczyna autor artykułu John Brandon. Prowadząc działalność gospodarczą wchodzisz na terytorium, na które rozwój trzeba będzie poświęcić trochę krwi, potu, łez (pieniędzy, czasu – lista jest jeszcze dłuższa), aby osiągnąć sukces – dodaje. Nie samą pracą jednak człowiek żyje, dlatego Brandon postanowił przedstawić sześć znaków na to, że za bardzo angażujemy się w pracy i zapominamy o świecie zewnętrznym. Jednym z nich jest to, że nie mam już przyjaciół.
via BusinessInsider
Zbliżamy się do końca smsów i mmsów?
Obecny rok to ogromny sukces aplikacji do darmowego wysyłania wiadomości. Rosnąca popularność Snapchata, Whatsapp czy Line wymogła na Facebooku wprowadzenie zmian w aplikacji Messenger oraz wprowadzenie Instagram Direct. O dużej konkurencji w tej branży może świadczyć to, że już co najmniej pięć aplikacji przekroczyło próg 100 mln użytkowników. Do czołówki dołączyła aplikacja Kik, która w grudniu przekroczyła 100 mln zarejestrowanych użytkowników. Kakao Talk osiągnął tę liczbę w lipcu, a Line oraz WeChat mają odpowiednio 150 mln i 300 mln użytkowników.
via The Next Web, Inside Mobile Apps
–
A Wy co ciekawego czytaliście w tym tygodniu?